شکایت سامسونگ از ال جی بر سر فن آوری OLED

نمایشگر oled

سامسونگ از ال جی به خاطر نقض حق ثبت فن آوری موسوم به OLED در نمایشگرها شکایت کرد. سامسونگ با پر کردن ورقه شکایت علیه ال جی، این شرکت را به نقض حق ثبت فن ...

نمایشگر oled

سامسونگ از ال جی به خاطر نقض حق ثبت فن آوری موسوم به OLED در نمایشگرها شکایت کرد.
سامسونگ با پر کردن ورقه شکایت علیه ال جی، این شرکت را به نقض حق ثبت فن آوری OLED در نمایشگرها در ۷ مورد متهم کرد.
خبرگزاری یونهاپ دوشنبه گزارش داد سامسونگ در ۷ مورد مرتبط با فن آوری organic light-emitting diode رسما ال جی را متهم کرده است.
این حرکت بعد از شکایت ال جی از سامسونگ در موردی مشابه (در ماه سپتامبر گذشته) صورت می گیرد. در این شکایت آمده بود که سامسونگ از فن آوری ال جی روی گلکسی تب و گلکسی اس سوء استفاده کرده و قوانین حق ثبت ال جی را نقض کرده است.
گفتنی است در مقایسه با فن آوری ال سی دی (liquid crystal dispalys) که نیاز به backlight  دارد، فن آوری OLED ضمن کم عرض تر کردن صفحه نمایشگر، تصویر با کیفیت تری عرضه می شود.
به گفته کارشناسان بازار، ال جی دومین تولید کننده پنل های ال سی دی در جهان است.
دیود گسیل نور ارگانیک(organic light emitting diode) به اختصار OLED، نوعی از پلیمر نورافشان است که در لایه‌ای که دور آن غشایی از ترکیبات آلی قرار دارد. این لایه معمولاً داری جسم پلیمری است که اجازه میدهد ترکیبات آلی به خوبی در آن جمع شوند، این ترکیبات در ردیف‌ها و سطرهایی بر روی یک صفحه صاف حامل طی یک فرایند انتشار ساده قرار میگیرند، این مجموعه از پیکسل‌هایی تشکیل شده که می‌تواند نورهای مختلف با رنگهای متفاوت از خود ساطع کند. این گونه سیستم می‌تواند در صفحه تلویزیون صفحه کامپیوتر و صفحه وسایل قابل حمل مانند :موبایل، pocket PC قرار گیرد در موارد تبلیغاتی همچون بیل بردهای تبلیغاتی از آن استفاده میشود.OLED همچنین می‌تواند به عنوان منبع نور در محیط‌های عمومی استفاده شود. OLED معمولاً نور کمتری نسبت به LED -که ساختار جامد در آن استفاده شده -دارد. بد نیست بدانید که LED برای تشکیل منبع نور نقطه ای درست شده است.

5/ 4٫50

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(2 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.