تقابل استقلال و نفت آبادان در ليگ برتر

sanat

دهمين تقابل استقلال و نفت آبادان در ليگ برتر فردا در ورزشگاه آزادي برگزار مي‌شود. تيم‌هاي استقلال و نفت آبادان از هفته بيست و هفتم دوازدهمين دوره رقابت‌هاي ليگ برتر باشگاهي فوتبال ايران در حالي ...

دهمين تقابل استقلال و نفت آبادان در ليگ برتر فردا در ورزشگاه آزادي برگزار مي‌شود.

تيم‌هاي استقلال و نفت آبادان از هفته بيست و هفتم دوازدهمين دوره رقابت‌هاي ليگ برتر باشگاهي فوتبال ايران در حالي فردا (پنجشنبه) براي دهمين‌ بار به مصاف هم مي‌روند که در ۹ ديدار رو در رو در کارنامه بازي‌هاي اين دو تيم در تاريخ ادوار ليگ برتر ۴ برد براي آبي‌پوشان و ۵ برد براي آباداني‌ها به ثبت رسيده و از مساوي خبري نيست.

به گزارش فارس، در اين ميان سهم آبي‌پوشان از ۲۹ گلي که در ديدارهاي رو در روي استقلال – نفت آبادان به ثمر رسيده ۱۵ گل و سهم نفت آبادان هم ۱۴ گل است تا به اين ترتيب علاقمندان به فوتبال فردا در انتظار به ثمر رسيدن گل شماره ۳۰ در اين ديدار باشند.

در اين ميان نفت تنها در فصل‌هاي دوم، هفتم، دهم، يازدهم و دوازدهم در ليگ برتر حضور داشته تا در تاريخچه ديدارهاي استقلال با اين تيم آباداني به جز اين ۴ فصل در ساير فصول خبري نباشد.

نکته قابل توجه اينکه هيچگاه در ديدارهاي اين دو تيم شاهد نتيجه تساوي نبوده‌ايم و نفت از معدود تيم‌هاي ليگ برتري محسوب مي‌شود که توانسته است بيش از حريف سرشناس تهراني در کارنامه رويارويي‌هاي دو تيم، برتري بيشتري را به ثبت برساند تا به اين ترتيب بتوان به نفت آبادان به نوعي گربه سياه استقلال لقب داد.

در اين ديدارها البته استقلال با پيروزي ۶ بر ۲ خود، پرگل‌ترين و مقتدرانه‌ترين پيروزي را در تاريخچه رويارويي ديدارهاي دو تيم به ثبت رسانده که در صورت برتري در بازي فردا، آبي‌ها علاوه بر نزديک شدن به عنوان قهرماني ليگ دوازدهم، در تعداد بردهاي خود هم با نفت آبادان مساوي خواهند کرد.

ديدارهاي اين دو تيم کم خاطره‌انگيز نبوده است. در ديدار رفت فصل هفتم، بازيکنان استقلال به خاطر شکست ۳ بر ۲ خانگي با تصميم فيروز کريمي تنبيه شده و مجبور شدند پس از بازي در ورزشگاه و مقابل تماشاگران دور زمين بدوند!

در بازي رفت فصل دهم هم در جريان ديدار دو تيم در آبادان يکي از هواداران آباداني به خاطر چاقوکشي در ورزشگاه دستگير شد!

در جدول رده‌بندي استقلال با ۵۲ امتياز صدرنشين است و نفت آبادان هم با ۱۶ امتياز آخرين تيم رده‌بندي ليگ محسوب مي‌شود.

*نتايج کامل تمام ديدارهاي استقلال – نفت آبادان در ادوار ليگ برتر حرفه‌اي به شرح زير است:

فصل دوم ليگ برتر:

دور رفت: نفت يک – استقلال صفر

دور برگشت: استقلال يک – نفت صفر

فصل هفتم ليگ برتر:

دور رفت: استقلال ۲ – نفت ۳

دور برگشت: نفت ۲ – استقلال يک

فصل دهم ليگ برتر:

دور رفت: نفت ۲ – استقلال صفر

دور برگشت: استقلال ۶ – نفت ۲

فصل يازدهم ليگ برتر:

دور رفت: استقلال يک – نفت ۲

دور برگشت: نفت يک – استقلال ۲

فصل دوازدهم ليگ برتر:

دور رفت: نفت يک – استقلال ۲

دور برگشت: استقلال ؟ – نفت ؟

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(2 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.