طرح یک فوریتی حذف کنکور درمجلس

201353251153majles-@

طرح یک فوریتی حذف کنکور درمجلس خبرسخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی امروز دراصفهان گفت: این طرح تا پایان سالجاری و حداکثر تا قبل از آغاز ثبت نام کنکور سال ۹۳ در صحن ...

طرح یک فوریتی حذف کنکور درمجلس

خبرسخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی امروز دراصفهان گفت: این طرح تا پایان سالجاری و حداکثر تا قبل از آغاز ثبت نام کنکور سال ۹۳ در صحن علنی مجلس مطرح می شود.

آقای  مقتدایی  افزود : در صورتی که تصویب بودجه سال ۹۲ با تاخیر مواجه نشود این طرح امسال به تصویب مجلس شورای اسلامی می رسد.

او گفت: طرح یک فوریتی سنجش و پذیرش دانشجو اواسط بهمن امسال در کمیسیون آموزش و تحقیقات پیش نویس و به هیات رییسه مجلس شورای اسلامی تحویل شد.

آقای مقتدایی خاطرنشان کرد ، برپایه این طرح ، پذیرش دانشجو در دانشگاه ها براساس ظرفیت رشته محل و تقاضای داوطلبان براساس سابقه تحصیلی و آزمون عمومی، سابقه تحصیلی، آزمون عمومی و آزمون اختصاصی صورت می‌گیرد.

سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ، توجه به سوابق تحصیلی دانش آموزان و آزمونهای عمومی را دو محور اصلی این طرح بیان کرد وگفت: با استفاده از این طرح و با بهره گیری از ظرفیتها و زیرساخت های کشور، می توان پاسخگوی نیاز علمی و تحصیلی خانواده ها و فرزندان آنها بود.

او افزود : با تصویب این طرح، کنکور نیز به تدریج و در پنج سال آینده به عنوان دغدغه اصلی دانش آموزان حذف می شود.

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.