جریمه نقدی برای سریال ًدره گرگ ها ً در ترکیه

221

یک روز پس از آن که مرکز امور بین‌الملل صداوسیمای ایران در نامه‌ای به رییس شورای عالی نظارت بر رادیو تلویزیون‌های ترکیه ، درباره پخش سکانس‌های ضدایرانی در سریال دره گرگ‌ها در یکی از شبکه ...

یک روز پس از آن که مرکز امور بین‌الملل صداوسیمای ایران در نامه‌ای به رییس شورای عالی نظارت بر رادیو تلویزیون‌های ترکیه ، درباره پخش سکانس‌های ضدایرانی در سریال دره گرگ‌ها در یکی از شبکه های تلویزیون ترکیه اعتراض کرد ، این شورا شبکه « ای تی وی » را به پخش صحنه‌های خشونت‌آمیز به پرداخت ۲۶۷ هزار لیر ترک معادل ۱۵۰ هزار دلار آمریکا جریمه کرد.

سید محمد حسینی رییس مرکز امور بین‌الملل صداوسیما در این نامه با بیان این که بخش‌هایی از این سریال با دستمایه قرار دادن موضوعی انتزاعی، چهره ناپسند و غیرواقعی از سرکنسولگری ایران در استانبول و دیپلمات‌های ایرانی ارایه کرده متذکر شده است، از آن جا که این فضاسازی‌های غیرواقعی می‌تواند در درازمدت تاثیر ناپسندی بر افکار عمومی مردم ترکیه داشته باشد و متقابلا بازتاب‌های آن در میان مردم ایران باعث تغییر نگرش آنان شود، لازم است این اقدامات با جدیت و توجه عمیق‌تری واکاوی شود.

وی در این نامه از دست‌اندرکاران تلویزیون ترکیه خواسته بود در مسیر همدلی و همبستگی دو ملت مسلمان ایران و ترکیه گام بردارند.

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.