تساوی پرگل استقلال برابر الریان

183455hp2

تساوی پرگل استقلال برابر الریان تیم فوتبال استقلال فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا را با یک تساوی پرگل در زمین الریان قطر آغاز کرد. این تساوی در حالی رقم خورد که شاگردان امیر قلعه نویی ...

تساوی پرگل استقلال برابر الریان
تیم فوتبال استقلال فصل جدید لیگ قهرمانان آسیا را با یک تساوی پرگل در زمین الریان قطر آغاز کرد. این تساوی در حالی رقم خورد که شاگردان امیر قلعه نویی سه بار از حریف پیش افتادند اما نتوانستند این برتری را حفظ کنند.

در این دیدار که  از گروه چهارم لیگ قهرمانان آسیا در ورزشگاه احمد بن‌علی شهر دوحه برگزار شد، شاگردان‌ امیر قلعه‌نویی با وجود ارایه یک بازی برتر نسبت به تیم قطری با تساوی ۳ بر ۳ متوقف شدند.

در نیمه نخست این بازی که با قضاوت ویلیام، داور استرالیایی برگزار شد تیم استقلال کاملا برتر از میزبان بود و علاوه بر این که ۵۲ درصد از زمان بازی مالکیت توپ را بر عهده داشت موقعیت های زیادی خلق کرد که حاصل آن برتری ۲ بر یک نماینده کشورمان بود.

سانتر جباری و ضربه سر خطرناک اکبرپور در سومین دقیقه آغازگر حملات آبی پوشان بود که نتیجه ای به دنبال نداشت. در دقیقه ششم بازی نیز برهانی در حالی که تعادل لازم را نداشت به توپ ضربه زد که به شکل خطرناکی از کنار تیر عمودی دروازه الریان به بیرون رفت.

پاسخ این حملات استقلالی ها را رودریگو در دقیقه ۱۶ داد که ضربه مهاجم سابق تیم های سانتوس و بشیکتاش راهی به چارچوب دروازه رحمتی پیدا نکرد.

متعاقب آن ضربه کاشته فابیو سزار موقعیت دیگری برای الریان بود که این بار رحمتی توپ را از زیر طاق دروازه بیرون کشید. حملات استقلال سرانجام در دقیقه ۲۷ نتیجه داد. در این صحنه جباری روی پاس عمقی منتظری فرار کرد که با یک پاس رو به بیرون ساموئل را در موقعیت گلزنی قرار داد و ضربه بغل پای این بازیکن هم پس از برخورد به مدافع حریف درون دروازه الریان قرار گرفت.

استقلال بلافاصله بعد از این گل می توانست فاصله را بیشتر کند ولی با بدشانسی دو بار ضربات متوالی اکبرپور و جباری به تیر دروازه حریف اصابت کرد تا نماینده کشورمان در این دیدار چندان خوش شانس هم نباشد.

در دقیقه ۳۶ بازی بود که عمران زاده در حالتی نامتعادل با دست مانع شوتزنی مهاجم حریف شد و داور استرالیایی هم بی درنگ نقطه پنالتی را نشان داد. این ضربه را “تاباتا” مهاجم حریف به گل تبدیل کرد. بعد از این گل بازی تا حدی متعادل شد تا این که در دقیقه ۱+۴۵ آرش برهانی روی پاس ساموئل از تله آفساید مدافعان الریان گریخت و در حالتی تک به تک با دروازه بان حریف گل دوم استقلال را به ثمر رساند.

نیمه دوم با جنگ هافبک های دو تیم در میانه میدان شروع شد و در این بین به نظر می رسید میزبان برای رسیدن به گل تساوی انگیزه های بیشتری دارد. با این حال استقلال در دقیقه ۵۶ روی ضربه سر عمران زاده دروازه الریان را بار دیگر باز کرد ولی کمک داور استرالیایی به درستی آفساید مدافع پیش تاخته استقلال را اعلام کرد.

دو دقیقه بعد الریان گل تساوی را به ثمر رساند. این بار ضربه کاشته تند و تیز تاباتا را موسی هارون قطع کرد که توپ این بازیکن پس از برخورد به سر عمران زاده درون دروازه رحمتی قرار گرفت. در دقیقه ۶۰ بازی استقلال می توانست با ضربه سر خطرناک اکبرپور به گل سوم دست یابد که ضربه او با فاصله کمی از روی تیر افقی به بیرون رفت.

قلعه نویی در دقیقه ۶۰ بازی مجیدی و حاتمی را به ترتیب جایگزین اکبرپور و برهانی کرد تا تیمش را تهاجمی تر کند. چند دقیقه بعد نیز حمودی جایگزین اشجاری شد. بازی رو به جلوی استقلالی ها در دقیقه ۶۸ با ضربه خطرناک جباری لرزه بر اندام حریف انداخت ولی این ضربه هم با بدشانسی آبی ها به درون چارچوب دروازه الریان نرفت. الریان برای فرار از فشار حملات استقلال یکی دو بار روی ضربات تاباتا و نیلمار خطرناک ظاهر شد که در مرتبه اول توپ مهاجم قطری روی طاق دروازه استقلال فرود آمد و در دومین صحنه رحمتی ناجی دروازه استقلال شد.

استقلال در دقیقه ۸۶ به گل سوم خود دست یافت. ضربه قیچی برگردان زیبای مجیدی پس از این که به تیر دروازه حریف اصابت کرد در برگشت نصیب حاتمی شد ولی خطای مدافع الریان باعث شد تا داور نقطه پنالتی را نشان دهد که نکونام این توپ را به گل تبدیل کرد. این گل یک دقیقه بیشتر دوام نداشت چرا که در یک رفت و برگشت بر اثر اشتباه مدافعان استقلال و تعلل رحمتی در خروج از دروازه، نیلمار برای سومین بار کار را به تساوی کشاند.

بعد از این گل نماینده کشورمان این فرصت را داشت تا روی ضربه سر مجیدی به گل چهارم دست یابد ولی این مهاجم ضربه خوبی به توپ نزد. در برگشت رحمتی به شکلی استثنایی روی ضربه تاباتا ایستادگی کرد تا استقلال در شبی که می توانست هر سه امتیاز این بازی را از آن خود کند با یک تساوی به کار خود پایان دهد.

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(2 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.