حقایقی جالب درباره آی کیو IQ

آی کیو IQ

حقایقی جالب درباره آی کیو یا ضریب هوشی که به آن بهره هوشی هم گفته می شود، که خواندن و دانستن در موردشان خالی از لطف نیست. ۱. ارتباط مستقیم آی کیو و ژنتیک باوجودیکه ...

آی کیو IQ

حقایقی جالب درباره آی کیو یا ضریب هوشی که به آن بهره هوشی هم گفته می شود، که خواندن و دانستن در موردشان خالی از لطف نیست.

۱. ارتباط مستقیم آی کیو و ژنتیک
باوجودیکه عوامل محیطی در کم و زیاد شدن بهره هوشی نقش دارند، اما به هیچ وجه میزان اثرشان به گرد پای وراثت نمی رسد، چرا که براساس یافته ها هر چند عوامل محیطی کم و بیش بر آی کیو تاثیرگذارند، اما وراثت و ژنتیک تشکیل دهنده ۴۰ تا ۸۰ درصد از میزان بهره هوشی است.

۲. هر چه آی کیو بیشتر، روابط اجتماعی قویتر
برخلاف آنچه عموم تصور می کنند، بهره هوشی با روابط عمومی هم ارتباط تنگاتنگی دارد و هر چه آی کیو فرد بیشتر باشد، روابط عمومی اش هم قوی تر است یا به عبارتی سعی می کند رابطه بهتری با افراد دیگر در اجتماع برقرار کند.

۳. خوردن زیاد تنقلات برابر با کم شدن آی کیو
خوردن زیاد تنقلات برای بچه های زیر سه سال نتیجه ای جز پایین آمدن میزان آی کیو ندارد. تحقیقات نشان داده است که بچه های زیر سه سال که مرتب تنقلات می خورند ضریب هوشی کمتری نسبت به همتایان خود دارند که کمتر به تنقلات علاقه نشان می دهند.

۴. زندانی و خلافکار آی کیو کمتری دارد
معمولا کسانی  که بهره هوشی شان از میزان متوسط یعنی بین ۷۵ تا ۹۰ کمتر است، بیشتر به سمت ترک تحصیل، انجام کار خلاف و حتی زندانی شدن رغبت نشان می دهند و فاصله شان با این مسائل از همتایانشان کمتر است.

۵. ضریب هوشی کمتر، تمایل به خودکشی بیشتر
کسانی که از بهره هوشی کمتری بهره می برند، به خاطر مشکلاتی که در حل معضلات زندگی با آن برمی خورند، زودتر از دیگر همتایانشان خسته می شوند و دوست دارند خودکشی کنند تا از این زندگی راحت شوند.

۶. افراد دارای آی کیو بالای ۱۱۵ همه فن حریفند
انجام کارهایی که نیاز به مهارت خاصی ندارد، نیاز به آی کیو چندانی هم ندارد. به عبارتی چه ضریب هوشی بالا باشد چه پایین کارهای روتین و روزمره انچام می شوند، اما مسئله اصلی در کارهایی است که پیچیدگی خاصی دارند یا مهارت ویژه ای می طلبند. چنین مشاغلی فقط از دست کسانی برمی آید که آی کیو بالای ۱۱۵ دارند.

۷. هر چه آی کیو بیشتر، اعتماد به نفس هم بالاتر
اگر از فرادی که در عرصه های مختلف از جمله کار، ورزش و زندگی شخصی موفقیت به دست آورده اند بپرسید عامل موفقیت تان چیست، قطعا بخش عمده ای از آن را مرتبط با اعتماد به نفس می دانند.
ثابت شده است که آنهایی که بهره هوشی بالاتری دارند، اعتماد به نفسشان هم بیشتر است.

۸. خلاقیت محصول آی کیو بالاست
انسان های خلاق، مبتکر و نوآور کسانی هستند که قدر آی کیو بالای خود را می دانند و تلاش می کنند که از این موهبت ارزشمند با کارهای خلاقانه و نوآور استفاده کنند.

5/ 4٫67

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(3 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.