استقبال مسافران از خانه ملاصدرا

mollasadra home

استقبال مسافران نوروزی از خانه ملاصدرا – خانه ملاصدرا در ایام تعطیلات عید نوروز مورد توجه گردشگران و مسافران نوروزی قرار گرفته است. منطقه قم، خانه محمدبن ابراهیم قوامی شیرازی ملقب به صدر المتالهین یا ...

استقبال مسافران نوروزی از خانه ملاصدرا – خانه ملاصدرا در ایام تعطیلات عید نوروز مورد توجه گردشگران و مسافران نوروزی قرار گرفته است.
منطقه قم، خانه محمدبن ابراهیم قوامی شیرازی ملقب به صدر المتالهین یا ملاصدرا از دانشمندان و فیلسوفان بزرگ اسلام که در منطقه کهک قم واقع شده در ایام نوروز در معرض بازدید مسافران، زائران و علاقه‌مندان به گردشگری قرار گرفته است.
خانه ملا صدرا در یک باغ قرار داشته و در این محل چند عنصر شاخص وجود دارد از جمله چهارصفه که در وسط باغ قرار داشته و در دوره‌های مختلف تغییر شکل داده و عناصری به آن الحاق شده است که این چهار صفه به عنوان خانه ملاصدرا مورد بازدید قرار می‌گیرند.
عصاری که در شمال غربی باغ قرار دارد و مسجد کوچک در شمال شرقی باغ که از یک چهار طاقی ساده تشکیل شده و الگوی چرخش ۴۵ درجه چهار طاقی نسبت به جهت قبله است از دیگر عناصر شاخص این محل به شمار می‌رود.
خشت خام ، ملات گل و سقف با تیرهای چوبی مواد و مصالح مورد استفاده در این بنا است.


این خانه که دارای فضایی گیرا و قدیمی است از جمله جاذبه‌های گردشگری قم به شمار می‌رود که امسال از سوی سازمان میراث فرهنگی و گردشگری قم اطلاع رسانی خوبی در ارتباط با این جاذبه گردشگری صورت گرفته و به همین دلیل مسافران بسیاری برای بازدید آن راهی منطقه کهک قم می‌شوند.

منبع: ایسنا ، جام جم

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.