فیلم آرگو اسکار را بخاطر ضد ایرانی بودنش گرفت

Argo

فیلم آرگو اسکار را بخاطر ضد ایرانی بودنش گرفت – ˈایزابل کوتانپیرˈ وکیل فرانسوی که طرح شکایت ایران در دادگاه بین المللی علیه فیلم ضد ایرانی ˈآرگوˈ را برعهده دارد، تاکید کرد: فیلم آرگو فاقد ...

فیلم آرگو اسکار را بخاطر ضد ایرانی بودنش گرفت – ˈایزابل کوتانپیرˈ وکیل فرانسوی که طرح شکایت ایران در دادگاه بین المللی علیه فیلم ضد ایرانی ˈآرگوˈ را برعهده دارد، تاکید کرد: فیلم آرگو فاقد ارزش هنری کافی برای گرفتن جایزه ای بین المللی است و فقط برای مخدوش کردن وجهه ایران اسکار گرفته است.

خانم ˈکوتانپیرˈ روز چهارشنبه در مصاحبه با رادیو دولتی ˈصدای روسیهˈ در پاسخ به این سوال که ایران از طرح شکایت در دادگاه بین المللی چه هدفی را دنبال می کند،گفت: فیلم ˈآرگوˈ تنها یکی از فیلم های هالیوود است که در آن به تخریب چهره و وجهه ایران می پردازد.

وی افزود: نشانه های دیگری از سیاست های ضد ایرانی و ضد اسلامی ایالات متحده را می توان در کتاب ها و فیلم هایی همچون ˈبدون دخترم، هرگزˈ و ˈفکرنکردنیˈ مشاهده کرد.

وکیل فرانسوی گفت: برای مثال در فیلم ˈفکرنکردنیˈ یک متخصص آمریکایی اقدام به ساختن بمب اتم می کند، اما در پایان فیلم معلوم می شود که ایرانی ها در پشت پرده ماجرا قرار داشته اند.

وی اضافه کرد: می توانید تصور کنید که شهروندان ساده آمریکایی از مشاهده چنین فیلم هایی چه برداشتی خواهند داشت.

ˈکوتانپیرˈ با بیان این که هدف اصلی از ساخت این چنین فیلم هایی، انحراف و تخریب چهره ایران در جهان و نمایش ایران به عنوان یک تهدید جدی برای آمریکا است، اظهار داشت: آخرین فیلمی که این هدف را دنبال می کند، فیلم ˈآرگوˈ به کارگردانی ˈبن افلکˈ است که به ادعای سازندگان آن بر اساس اطلاعات محرمانه کشف شده در پرونده های مربوط به وقایع سالهای ۱۹۷۹ میلادی ساخته شده است.

وی گفت: این فیلم و اهدای اسکار به آن نشان دهنده یکی دیگر از حماقت های آمریکا در راستای اهداف خود می باشد.

حقوقدان فرانسوی یادآوری کرد: ایران کشور مردمی با فرهنگ با تاریخ و تمدن چندین هزار ساله بوده، اما آنچه که آمریکا از ایران نشان می دهد کاملا چیزی به دور از واقعیت است.

وی با اشاره به تحریف عمده تاریخ در فیلم ˈآرگوˈ اظهار داشت: در این رابطه حتی ˈکن تیلورˈ سفیر وقت کانادا در آن زمان در تهران نیز اعلام کرد که آنچه که هالیوود در فیلم آرگو نشان داده است با واقعیت مطابقت ندارد.

وکیل فرانسوی در پاسخ به این سوال که خواسته ایران را چگونه می توان بیان کرد، اظهار داشت: ایران می خواهد که راجع به این فیلم در جهان بحث شود، زیرا که سازندگان چنین فیلم هایی مردم را به اصطلاح هیپنوتیزم کرده و تاثیرات مورد نظر خود را بر ذهن مخاطب بر جای می گذارند.

وی ادامه داد: در آمریکا بسیاری از شهروندان و اقشار پایین جامعه و فاقد تحصیلات عالی به سادگی این فیلم را باور کرده و فکر می کنند که ایران کشوری است که در آن تنها تروریست ها و آدمکش ها زندگی کرده و این کشور درصدد نابودی جهان می باشد.

کوتانپیر گفت: ما خواهان مناظره و مذاکرات پارلمانی درباره این موضوع در سطح بین المللی هستیم.

وی افزود: می خواهیم برای همه این مساله روشن شود که آیا همه چیز در این فیلم بر مبنای واقعیت بوده و یا تنها ابزاری برای فشار بر ایدئولوژی شهروندان جهان است؟

وکیل فرانسوی با بیان این که وظیفه هالیوود ساختن تاریخ نیست، اظهار داشت: قصد داریم به همه ثابت کنیم که واقعیت آن چیزی نیست که صنعت تلویزیون و سینمای آمریکا نشان می دهد.

وی در باره علت ساخت این فیلم و احتمال تصمیم آمریکا برای حمله به ایران و زمینه سازی برای چنین سناریویی گفت: برای شکافتن این قضیه می توان به مساله عراق اشاره کرد که آمریکا به بهانه وجود سلاح کشتار جمعی به این کشور حمله کرد.

ˈکوتانپیرˈ گفت: پس از حمله معلوم شد که در عراق هیچ نوع سلاح کشتار جمعی وجود نداشته است و در حال حاضر واشنگتن چنین بهانه ای را در باره ایران مطرح می کند که کاملا بی پایه و اساس است.

وی درباره تحریم ایران هم که آمریکا بر آن اصرار دارد، گفت: تحریم ایران هیچ سودی برای اتحادیه اروپا نداشته است و کشورهای اروپایی بر اثر پذیرش آن ضررهای اقتصادی سنگینی متحمل شده اند.

حقوقدان فرانسوی درباره تحریم ایران و اصرار آمریکا برای تشدید آن به بهانه های واهی گفت: این یک سیاست دیکته شده از سوی سازمان های سیاستگذار فوق پیچیده آمریکا است که اطلاعات مورد نیاز را به نحو خاصی در افکار مردم تزریق می کنند.

وی علت دیگر خصومت های آمریکا با ایران را پیشرفت این کشور عنوان و اضافه کرد: در حال حاضر شاهد عدم رضایت آمریکا از پیشرفت و خودکفایی کشورهای اسلامی و درگیری با این کشورها هستیم، زیرا که موفقیت و پیشرفت کشورهای اسلامی، چیزی بر خلاف خواسته های آمریکا است و به همین دلیل واشنگتن با تهران سر خصومت دارد.

ˈکوتانپیرˈ گفت: جمهوری اسلامی ایران تنها یک خواسته دارد و آن عدم دخالت دیگر کشورها در امور داخلی کشورش و اجازه پیشرفت و توسعه به نحو دلخواه است.

وی ادامه داد: متاسفانه در چند سال گذشته، پنج فیلم سینمایی با موضوع تخریب وجهه ایران ساخته شد که همه آنها به دور از حقیقت هستند.

وکیل فرانسوی افزود: مردم جهان با ساخت چنین فیلم هایی مخالف بوده و این مخالفت در سرتاسر جهان بر علیه ساخته های هالیوود ادامه خواهد داشت.

منبع : ایرنا

5/ 3٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.