صدرنشینی استقلال در امارات

275293_251

استقلال تهران با یک گل العین امارات را شکست داد.  استقلالی‌ها در آخرین دیدار مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در امارات به مصاف العین رفتند. استقلالی‌ها هفته قبل صعود خود را قطعی کرده بودند اما ...

استقلال تهران با یک گل العین امارات را شکست داد.

 استقلالی‌ها در آخرین دیدار مرحله گروهی لیگ قهرمانان آسیا در امارات به مصاف العین رفتند. استقلالی‌ها هفته قبل صعود خود را قطعی کرده بودند اما برای صدرنشینی به ۳ امتیاز این دیدار احتیاج داشتند.
استقلالی‌ها که تا پیش از این دیدار ۱۰ امتیاز کسب کرده بودند، صدرنشین بودند و الهلال با اختلاف یک امتیاز در رده دوم بود. به همین دلیل استقلالی‌ها برای شکست دادن العین به زمین رفتند تا به عنوان تیم اول، صعود مقتدرانه‌ای داشته باشند.
استقلالی‌ها در نیمه اول این مسابقه عملکرد راضی کننده‌ای نداشتند. آن‌ها نتوانستند به گل برسند و با تساوی بدون گل به رختکن رفتند. اما در نیمه دوم استقلال عملکرد بهتری داشت. فرهاد مجیدی به زمین رفت تا شاید عملکرد ضعیف خط حمله استقلال را جبران کند. سرانجام در دقیقه ۸۰ حملات استقلال جواب داد و در یک صحنه مدافع العین با خطا روی سیاوش اکبرپور، استقلالی‌ها را صاحب یک ضربه پنالتی کرد. جواد نکونام پشت توپ ایستاد و گل زد. اما داور اعلام کرد ضربه باید دوباره زده شود. نکونام باز هم پشت توپ ایستاد و دروازه العین را باز کرد تا استقلالی‌ها با همین گل حریف را شکست دهند. مهدی رحمتی دروازه بان استقلال در دقایق پایانی این بازی یک بار دیگر ارزش هایش را به رخ کشید. در شبی که گل پیروزی استقلال را جواد نکونام زده بود ، این مهدی رحمتی شد که توانست صدرنشینی استقلال را حفظ کند. او با رفلکس های عالی خود در دقایق پایانی بازی ۳ بار حریف را در شرایط تک به تک ناکام گذاشت. یکی از اتفاقات مهم این بازی درگیری بازیکنان دو تیم بود که یار اروپایی العین ضربه ای را به فرهاد مجیدی وارد کرد. با این برد شیرین استقلال ۱۳ امتیازی بالاتر از الهلال صدرنشین شد و صعود کرد و به احتمال فراوان در مرحله بعدی با حریفی از قطر روبرو می شود. این اولین صعود امیر قلعه نویی با استقلال در لیگ قهرمانان آسیا در دومین حضور خود روی نیمکت استقلال در رقابت های آسیایی بود. حالا قلعه نویی نشان داده موفقیت هایش در استقلال را به آسیا هم کشانده و با تیم خوبش می تواند سومین نشان قهرمانی را هم بر سینه آبی ها بنشاند.
در دیگر مسابقه این گروه، الهلال عربستان با دو گل الریان قطر را شکست داد و به عنوان تیم دوم به مرحله بعد صعود کرد.
5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.