استاد ایرانی در مسابقه جهانی بستنی در ایتالیا

بستنی icecream

استاد ایرانی در مسابقه جهانی بستنی در ایتالیا  – مسابقه جهانی بستنی با حضور استادان بستنی ساز، در رم پایتخت ایتالیا گشایش یافت. نیکولا نتی، رئیس کمیته ایتالیایی حراست از ارزش بستنی سنتی و دست ...

استاد ایرانی در مسابقه جهانی بستنی در ایتالیا  – مسابقه جهانی بستنی با حضور استادان بستنی ساز، در رم پایتخت ایتالیا گشایش یافت.

 بستنی icecreamنیکولا نتی، رئیس کمیته ایتالیایی حراست از ارزش بستنی سنتی و دست ساز گفت: در این تورنمنت ۱۶ نفر از بهترین استادان بستنی ساز در ایتالیا از جمله یک ایرانی، که از میان نزدیک به ۱۰۰ بستنی ساز ماهر انتخاب شده اند، با یکدیگر رقابت می کنند.

فریدون خسروی، استاد بستنی ساز کشورمان در این رقابت ها،  با بستنی شکلاتی حضور دارد.

خسروی گفت:برای من به عنوان یک ایرانی مقیم رم، موجب افتخار و خرسندی است که  به عنوان یکی از ۱۶ استاد بزرگ بستنی ساز در ایتالیا برای شرکت در این رقابت های جهانی انتخاب شده ام.

نخستین مرحله این تورنمنت بین المللی در ایتالیا برگزار می شود و پس از آن، این رقابت ها در کشورهای اسپانیا، ایالات متحده امریکا،امارات عربی متحده ، چین، برزیل، استرالیا و آلمان ادامه خواهد یافت.

یک استاد بستنی ساز اهل شهر پالرمو ایتالیا نیز گفت: برای تهیه بستنی سالم و خوب، باید اولا با فوت و فن ساخت آن به خوبی آشنا بود و دیگر آنکه از مواد اولیه مرغوب  استفاده کرد، برای مثال پسته ایرانی به بستنی پسته ای طعم ویژه ای می دهد.

خانم والتینا ریگی، یکی از دست اندر کاران این مسابقه جهانی بستنی هم گفت: پسته ایرانی، بسیار مرغوب و خوشمزه است و در حال حاضر بسیاری از بستنی فروش ها برای بالا بردن کیفیت این نوع بستنی، از پسته های ایرانی استفاده می کنند.

این نخستین بار در ایتالیا است که چنین مسابقه ای در ۸ مرحله و در سطح جهانی برگزار می شود.

منبع : واحد خبر مرکزی

5/ 3٫67

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(3 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.