ناکامی پرسپولیس در فینال جام حذفی

پرسپولیس

ناکامی پرسپولیس در فینال جام حذفی مقابل ۱۰۰ هزار هوادار تیم فوتبال سپاهان با برتری مقابل پرسپولیس برای چهارمین بار عنوان قهرمانی جام حذفی را از آن خود کرد. دیدار فینال جام حذفی بین تیم‌های ...

پرسپولیسناکامی پرسپولیس در فینال جام حذفی مقابل ۱۰۰ هزار هوادار

تیم فوتبال سپاهان با برتری مقابل پرسپولیس برای چهارمین بار عنوان قهرمانی جام حذفی را از آن خود کرد.

دیدار فینال جام حذفی بین تیم‌های فوتبال پرسپولیس و سپاهان از ساعت ۱۸ امروز در حضور حدود ۱۰۰ هزار هوادار در ورزشگاه آزادی برگزار شد.

در ابتدای این دیدار دو تیم حملات نصف و نیمه‌ای روی دروازه‌های یکدیگر انجام ‌دادند تا اینکه در دقیقه ۲۴ کریم انصاری‌فرد روی پاس غلامرضا رضایی در موقعیت گلزنی قرار گرفت و توانست دروازه شهاب گردان را باز کند.

بازیکنان سپاهان پس از این گل و در دقیقه ۳۰ در صحنه‌ای در محوطه جریمه پرسپولیس صاحب موقعیت شده بودند و روی دروازه این تیم فشار می‌آوردند این در حالی بود که عادل کلاه‌کج از پرسپولیس روی زمین افتاده بود و همین امر با اعتراض سرخ‌پوشان همراه بود. نیمه اول با پیروزی یک بر صفر سرخ‌پوشان به پایان رسید.

در نیمه دوم سپاهانی‌ها بازی بهتری را به نمایش گذاشتند. در دقیقه ۵۴ جواهیر سوکای در نزدیکی دروازه توپ را به بیرون زد. ۵ دقیقه پس از این حسین ماهینی، مدافع سرخ‌پوشان اشتباه فاحشی انجام داد و پاس رو به عقب او به جواهیر سوکای رسید و وی توانست در دقیقه ۵۹ بازی را به تساوی بکشاند. این دیدار در پایان ۹۰ دقیقه با تساوی یک بر یک به پایان رسید.

پرسپولیس در وقت‌های اضافه بازی بهتری را آغاز کرد. هادی نوروزی در دقیقه ۹۶ صاحب موقعیت شد که نتوانست توپ را به خوبی پیش ببرد و با گم کردن توپ صدای اعتراض غلامرضا رضایی را در آورد. در ادامه و در دقیقه ۹۹ غلامرضا رضایی باز هم با پاس خود محمد نوری را در موقعیت تک به تک قرار داد تا گل دوم پرسپولیس توسط نوری به ثمر برسد. یک دقیقه پس از این محسن بنگر توپ را به تیرک افقی دروازه سپاهان کوبید تا در پایان وقت‌ اضافه اول پرسپولیس با نتیجه ۲ بر یک به برتری رسیده باشد.

در ابتدای وقت اضافه دوم و در دقیقه ۱۰۶ محمد غلامی توانست دروازه نیلسون را برای بار دوم باز کند تا بازی به تساوی برسد و تکلیف قهرمان در ضربات پنالتی مشخص شود.

در ادامه یحیی گل‌محمدی در دقیقه ۱۱۵ مهدی مهدوی‌کیا را وارد زمین مسابقه کرد تا کاپیتان سرخ‌پوشان تنها با ۵ دقیقه بازی رسمی در دیدار فینال جام حذفی برای همیشه از مستطیل سبز خداحافظی کند. مهدوی‌کیا در چند دقیقه حضور خود توانست با سانترهایش ۲ موقعیت خطرناک روی دروازه سپاهان به وجود آورد.

اولین ضربه پنالتی را هادی نوروزی به بیرون زد و بولکو برای سپاهان به گل تبدیل کرد.

حسین ماهینی ضربه دوم سرخ‌پوشان را به گل تبدیل کرد و محمدرضا خلعتبری نیز برای زردپوشان گلزنی کرد.

پنالتی سوم پرسپولیس را رضا حقیقی به آسمان زد! امید ابراهیمی نیز پنالتی سوم سپاهان را به گل تبدیل کرد.

میثم نقی‌زاده پنالتی چهارم سرخ‌پوشان را به گل تبدیل کرد و احسان حاج صفی با زدن توپ به درون دروازه سپاهان را برای بار چهارم قهرمان کرد.

علیرضا فغانی قضاوت این دیدار را بر عهده داشت که به رضا حقیقی، حسین ماهینی و محمد نوری از پرسپولیس و محمدرضا خلعتبری و امید ابراهیمی از سپاهان کارت زرد نشان داد.

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.