در تصادفات جاده ای مرگ زنان جوان بیشتر از مردان

eox5mkys

اداره ملی ایمنی جاده ای ایالات متحده اعلام کرده است در تصادفات رانندگی با شرایط یکسان، زنان جوان بیش از مردان در معرض خطر مرگ قرار دارند. این سازمان , گزارشی ۳۴۹ صفحه ای ارائه ...

eox5mkysاداره ملی ایمنی جاده ای ایالات متحده اعلام کرده است در تصادفات رانندگی با شرایط یکسان، زنان جوان بیش از مردان در معرض خطر مرگ قرار دارند.

این سازمان , گزارشی ۳۴۹ صفحه ای ارائه کرده که اطلاعات تصادفات ۵۰ سال اخیر را بررسی می کند و نشان می دهد زنان راننده ۲۱ تا ۳۰ ساله ۲۵.۹ درصد بیش از مردان در معرض خطر مرگ بوده اند. این خبر همچنین حاکی از آن است که مردان حتی در سنین پایین نیز شانس بیشتری برای زنده ماندن در تصادفات رانندگی دارند.

بسیار عجیب است که درصد زنده ماندن مردان در تصادفات رانندگی بعد از ۳۵ سالگی رو به کاهش می رود و در ۷۰ سالگی این میزان برای زنان و مردان یکسان می شود. در واقع زنان در سنین ۶۵ تا ۷۴ سالگی، ۱.۴ درصد کم تر از مردان ریسک مرگ در تصادفات را دارند.

می توان توجیه کرد دلیل وقوع این امر آن است که مردان جوان قوی تر از زنان هستند و به همین دلیل راحت تر می توانند خود را از یک تصادف نجات دهند. به طور میانگین خطر مرگ در تصادفات رانندگی برای زنان ۱۷ درصد بیش تر از مردان است.

خبر خوش این است که از سال ۱۹۵۵ تا ۲۰۰۲ به دلیل وجود کیسه های هوا و استفاده روزافزون از کمربندهای ایمنی و تجهیزات امنیتی دیگر، میزان خطر مرگ در تصادفات رانندگی ۴۲ درصد کاهش یافته است.

5/ 3٫50

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(4 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.