تحریم فروش وسایل ارتباطی به ایران لغو می گردد

لغو تحریم تکنولوژِی ارتباطی ایران از سوی امریکا

وندى شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا از لغو تحریم‌ فروش تلفن همراه و کامپیوتر به ایران خبر داد و گفت : آمریکا در پی رفع موانع فروش مواد غذایی و دارو به ایران است.به ...

لغو تحریم تکنولوژِی ارتباطی ایران از سوی امریکاوندى شرمن، معاون وزیر امور خارجه آمریکا از لغو تحریم‌ فروش تلفن همراه و کامپیوتر به ایران خبر داد و گفت :
آمریکا در پی رفع موانع فروش مواد غذایی و دارو به ایران است.به گزارش ایتنا شرمن که به نمایندگی از آمریکا در گروه ۱+۵ با ایران مذاکره می‌کند، به بی‌بی‌سی گفت که پنجشنبه ۳۰ مه (۹ خرداد) مجوز کلى براى لغو این تحریم‌ها صادر خواهد شد و راه براى فروش قانونى وسایل ارتباطى به ایران باز می‌شود.
او گفت: “این تصمیم را گرفتیم تا تحریم‌ها مانعى براى استفاده از تکنولوژى‌هایى که مردم براى ارتباط بهتر و سریع‌تر به آنها نیاز دارند، ایجاد نکند. این موضوع هم شامل سخت‌افزار می‌شود و هم شامل نرم‌افزار.”
خانم شرمن یادآوری کرد که دولت آمریکا سه سال پیش هم تعدادی از اقلام و نرم‌افزارهای ارتباطی را از شمول تحریم‌ها خارج کرده بود.
او گفت که باراک اوباما، رئيس جمهورى آمریکا متعهد است كه جلوی ایجاد یک “پرده آهنین ارتباطی” دور ایران را بگیرد. خانم شرمن گفت: “دولت اوباما هيچ علاقه اى ندارد كه ارتباط مردم ايران با هم و با خارج محدود يا قطع شود.”
معاون وزیر امور خارجه آمریکا گفت که برای مقام‌های آمریکایی مهم است که تحریم‌ها چه تأثیری بر زندگی روزمره مردم عادی ایران می‌گذارد و افزود: “به همين دليل هم ما يك تيم ويژه به كشورهاى مختلف فرستاده‌ايم تا موانع فروش مواد غذايى و دارو به ايران را رفع كنيم.”

– منبع: ایتنا

5/ 4٫50

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(6 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.