بهداشت کار با کامپیوتر ( نترسید ، بیاموزید ۱۶+ )

169

بهداشت کار با کامپیوتر ( نترسید ، بیاموزید ۱۶+ ) بیماری راشی‌تیسم كه بیشتر مردم فقط نام آن را شنیده‌اند، مربوط به اختلالات استخوانی است كه بیشتر در كودكان بروز می‌كند و می‌تواند شكستگی و ...

بهداشت کار با کامپیوتر ( نترسید ، بیاموزید ۱۶+ )

بیماری راشی‌تیسم كه بیشتر مردم فقط نام آن را شنیده‌اند، مربوط به اختلالات استخوانی است كه بیشتر در كودكان بروز می‌كند و می‌تواند شكستگی و كج‌شدگی استخوان را به وجود آورد. به گفته كارشناسان، كمبود ویتامین D و عدم مصرف كلسیوم به میزان كافی از مهم‌ترین موارد ابتلا به این بیماری محسوب می‌شود و بر این اساس، عادات غذایی بد می‌تواند تاثیر چشمگیری در روند ابتلا به این بیماری برجا بگذارد.
015اما دانشمندان انگلیسی در پایان بررسی‌های جدید خود به این نتیجه رسیده‌اند كه انجام بازی‌های رایانه‌ای به مدت زیاد نیز می‌تواند احتمال ابتلا به این بیماری را افزایش دهد.
پروفسور “سیمون پیرز ” و دكتر “تیم چیتام ” با انتشار گزارشی در “نشریه پزشكی انگلستان ” توضیح دادند كه بیش از نیمی از جوانان بزرگسال در این كشور به اندازه كافی ویتامین D مصرف نمی‌كنند و در این میان، ۱۶ درصد جمعیت این كشور در طول فصول زمستان و بهار كه روزها كوتاه‌تر هستند و تابش خورشید كمتر است، با كاهش مصرف ویتامین D مواجه هستند.

استفاده نادرست از “كیبورد” و “ماوس”

استفاده نادرست از “كیبورد” و “ماوس” كامپیوتر موجب بروزعارضه‌ ای موسوم به “سندرم تونل كارپال” می‌شود. این عارضه بسیار آزار دهنده و دردناك بوده و درمان و جراحی دشواری دارد.

در زیر چند عكس از عمل جراحی این عارضه و همینطور تكنیك های  صحیح استفاده از این دو ابزار و چند نرمش ساده دست، قرار داده شده.

جراحی عارضه سندرم تونل كارپال

تهیه کننده‌ی مطلب اضافه می‌کند که: من از نزدیك درگیری و مبارزه‌ی سخت یكی از عزیزانم را با این عارضه، و نیز آثار بد انجام این جراحی را روی دست یكی از همكارانم دیده ام.

نحوه قرارگیری پشت میز و استفاده از رایانه

چند نرمش ساده برای مچ دست

منبع: خبرفارس ،  تبیان
گردآوری تصاویر و بازنشر: مجله خبری اینترفر

5/ 3٫94

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(18 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.