شارژر جیبی اضطراری هوشمند

thumbnail.ashx

شارژر جیبی اضطراری هوشمند برنامه‌های کاربردی فراوانی در گوشی هوشمند تلفن همراه یا تبلت خود ریخته‌اید تا در مواقع اضطراری، یا خارج از شهر به کمکتان بیاید؛ از قطب‌نما گرفته تا مسافت سنج و راهنمای ...

شارژر جیبی اضطراری هوشمند

برنامه‌های کاربردی فراوانی در گوشی هوشمند تلفن همراه یا تبلت خود ریخته‌اید تا در مواقع اضطراری، یا خارج از شهر به کمکتان بیاید؛ از قطب‌نما گرفته تا مسافت سنج و راهنمای کمک‌های اولیه و نقشه‌های محیطی و ابزارهای مبتنی بر GPS. اما تمامی‌این ابزارها زمانی که باتری گجت شما خالی باشد به هیچ دردی نمی‌خورند.
شارژری جیبی که در مواقع اضطراری گوشی هوشمند شما را سیر می‌کند!

50011-024538768ابزاری که امروز معرفی می‌کنیم به شما اجازه می‌دهد تا در مواقع اضطراری و بحرانی و حتی خارج از شهر که کاربر دسترسی به برق شهری ندارد، گوشی‌های هوشمند و سایر گجت‌های خود را شارژ کنید. تنها کافی است کابل USB مخصوص این شارژر را به گوشی‌تان زده و دسته‌ی آن را چند دوری بچرخانید؛ به همین سادگی!

thumbnail.ashxشرکت SOS Ready که مقر آن در شهر سیاتل واقع در غرب ایالات متحده است پس از بروز طوفان‌های متعدد در امریکا و عدم دسترسی میلیون‌ها نفر به برق شهری برای چندین روز متوالی به فکر ابداع دستگاهی کوچک و ساده برای شارژ گجت‌هایی افتاده که امروزه هر کسی از آن‌ها بهره می‌برد.

69334-024538864این شارژر جیبی که SOSCharger نام دارد، برای تولید جریان الکتریکی از توان فیزیکی کاربر استفاده می‌کند. گفتنی است، این دستگاه که در داخل خود یک ژنراتور کوچک دارد، می‌تواند به کمک نیرویی که کاربر از طریق چرخاندن دسته‌های آن ایجاد می‌کند برق تولید کرده و با کابل مخصوص USB آن را به گوشی یا تبلت شما برساند.

این ژنراتور جیبی همچنین دارای یک باتری ۱۵۰۰ میلی آمپری از نوع لیتیوم – پلیمری است که با توجه به نوع گوشی تلفن همراهی که دارید با سه تا پنج دقیقه شارژ دستی، می‌توانید پنج تا ۱۲ دقیقه انرژی لازم برای برقرار تماس‌های ضروری را داشته باشید. در ضمن این شارژر دستی که هم قد و قواره‌ی تبلت آی‌پد اپل است، دارای نشانگرهای LED برای تعیین میزان شارژ و سطح باتری دارد.

33812-024538170شرکت SOS Ready که نخستین بار شارژر دستی SOSCharger را در نمایشگاه فناوری لاس‌وگاس (یا CES 2013) معرفی کرده، امیدوار است تا با جمع‌آوری ۲۷۰۰۰ دلار کمک‌های مالی، بودجه‌ی لازم برای آغاز تولید انبوه این دستگاه کاربردی را بدست آورد تا تولید این شارژر را از تابستان آینده آغاز کند. گفتنی است، آن‌ها تاکنون با پیش‌فروش‌های ۲۵ دلاریشان نزدیک به ۱۷۰۰۰ دلار جمع‌آوری کرده‌اند.

30687-024538672

دیگر محصولات کاربردی از این دست، شارژرهای خورشیدی هستند که هر چند می‌توانند به رایگان از انرژی موجود در طبیعت و پرتوهای خورشید انرژی الکتریکی تولید کنند، اما قابلیت SOSCharger سرعت بالا و کاربری ساده در مواقع بروز بلایای طبیعی؛ شرایط اضطراری یا خارج از شهر است. از نقاط ضعف شارژرهای خورشیدی می‌توان به کند بودن روند شارژ، عدم دسترسی دائمی‌به نور خورشید، ظرافت و حساسیت بالای دستگاه و مواردی از این دست اشاره کرد

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(4 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.