بلیط ایران برای جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل ok شد

راهیابی ایران به جام جهانی2014برزیل

بلیط ایران برای جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل OK شد تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی یک بر هیچ مقابل کره جنوبی، هم خود و هم این کشور را به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل برد. شکست ...

راهیابی ایران به جام جهانی2014برزیلبلیط ایران برای جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل OK شد

تیم ملی فوتبال ایران با پیروزی یک بر هیچ مقابل کره جنوبی، هم خود و هم این کشور را به جام جهانی ۲۰۱۴ برزیل برد.
شکست کره جنوبی و برد هم زمان ۵ بر ۱ ازبکستان مقابل قطر ، ایران را به جام جهانی برد. علی رغم شکست کره مقابل تیم ملی ایران، این کشور بدلیل قرار گرفتن در رده دوم جدول، به عنوان تیم دوم با تفاضل گل بیشتر ، برای جام جهانی برزیل ۲۰۱۴، انتخاب شد.

رضا قوچان نژاد، قهرمان بلامنازعه این مسابقه زننده تک گل بازی شد که با خطای مدافع کره ای  – کیم یونگ گوون- در دقیقه ۶۰ بازی، گل سرنوشت ساز را وارد دروازه کره ساخت. شاید همین لحظه گل، از معدود فرصتهای بوجود آمده برای ایران در اولسان کره جنوبی بود که از آن به خوبی استفاده کرده و توپ را به گل تبدیل کرد.

کارلوس کروش سر مربی تیم ملی ایران با سه پیروزی در ماه ژوئن امسال با قدرت تمام در آخرین بازی ظاهر شد و مقتدرانه دفاع جانانه ترتیب داد تا تیمش به پیروزی برسد.

چوی کانگ هی، مربی کره ای که سال گذشته شکست تلخی از ایران در تهران خورده بود، در اظهاراتی گستاخانه گفته بود اجازه نمی دهد ایران به جام جهانی برود اما نتوانست انتقام سال گذشته را بگیرد.

بازیکنان چوی در همان شروع بازی سعی کردند با بازی سریع و تهاجمی توسط بازیکنان چابک و حملات کیم شین ووک مهاجم کره ای، ایران را در دقیقه پنجم وادار به شکست کنند، اما توپ از بالای دروازه رد شد.

مربی کره ای خطی تهاجمی با شرکت سون هیونگ مین، لی دونگ گوک و جی دونگ وون علیه دفاع و دروازه ایران به راه انداخت و با ارسال توپ های بلند سعی کرد از خط دفاع ایران بگذرد اما دهها حمله با این استراتژی محکوم به شکست شد.
کره در ۵ دقیقه پایانی نیمه اول نیز چند حمله دیگر به سوی دروازه ایران بدون نتیجه انجام داد اما ایران و به خصوص خسرو حیدری و رحمان احمدی دروازه بان ، توپها را از دروازه خود دور نمود.

کره نیمه دوم را با تنبلی آغاز کرد و ایران با اعتماد به نفس قبل از وارد کردن شوک بزرگ توانست جلوی حملات کره را بگیرد.
و بعد در دقیقه ۶۰ کیم یونگ گوون دفاع کره ای توپ را از دست داده و قوچان نژاد به قدرت توپ را از بالای دستان دروازه بان کره ای وارد گل کرد.
موقعیت پر خطر دیگری که در دقیقه ۷۶ علیه دروازه ایران توسط کیم یونگ گوون ایجاد شد، توسط احمدی دفع شد.
۴ دقیقه وقت اضافی نیز نتوانست نتیجه بازی را تغییر دهد.
با پایان بازی و خوشحالی ایرانی ها، تیم کره منتظر شنیدن نتیجه بازی ازبکستان با قطر بودند که در نهایت ازبکستان با دو گل کمتر نتوانست کره را عقب بزند و دو تیم ایران و کره جنوبی راهی جام جهانی برزیل ۲۰۱۴ شدند.

:: خبر آنلاین به نقل از رویترز

5/ 4٫25

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(4 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.