آغاز توزیع کارت ورود به جلسه کنکور ۹۲ و اطلاعات آزمون

53

آغاز توزیع کارت ورود به جلسه کنکور ۹۲ و اطلاعات آزمون دكتر ابراهیم خدایی روز شنبه در نشست خبري با اشاره به توزیع کارت ورود به جلسه آزمون از دوم تیر ماه، گفت: کنکور ۹۲ ...

آغاز توزیع کارت ورود به جلسه کنکور ۹۲ و اطلاعات آزمون

53دكتر ابراهیم خدایی روز شنبه در نشست خبري با اشاره به توزیع کارت ورود به جلسه آزمون از دوم تیر ماه، گفت:

کنکور ۹۲ طی روزهای پنجشنبه، جمعه و شنبه (۶، ۷ و ۸ تیرماه) با رقابت یک میلیون و ۸۳ هزار و ۵۷۱ داوطلب در ۳۵۸ شهرستان، ۱۴ کشور خارجی و پنج گروه آزمایشی برگزار می‌شود.كارت ورود به جلسه آزمون از ۲ تا ۵ تير ماه براي پرينت بر روي سايت سازمان قرار داده مي شود. داوطلبانی که دردو یا سه گروه آزمایشی نسبت به ثبت‌نام اقدام کرده‌اند؛ باید در زمان دریافت کارت ورود به جلسه علاوه برکارت گروه آزمایشی خود کارت آزمون دیگر گروه‌هایی که شرکت کرده‌اند را دریافت کنند.

وي افزود:داوطلبان پس از مشاهده کارت ورود به جلسه اگر در مواردی چون جنس، دین، زبان، معلولیت و بهیاری با نقصی روبرو شدند، باید به باجه‌های رفع نقص مراجعه کنند، همچنین در صورت مشاهده مشکل در دیگر مشخصات داوطلبی می‌توانند از طریق سایت سازمان سنجش نسبت به اصلاح این موارد اقدام کنند.

انتشار كليد سوالات ۹ تير ماه

وی با اشاره به انتشار دفترچه سوالات آزمون دو ساعت پس از اتمام هر نوبت، گفت: کلید سوالات گروه‌های آزمایشی مختلف روز یکشنبه ۹ تیرماه از طریق سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود. همچنين  انتخاب رشته داوطلبان مجاز به انتخاب رشته از ۱۷ مردادماه آغاز می‌شود.

وی درخصوص اعلام نتایج نهایی آزمون، اظهارکرد: نتایج نهایی کنکور۹۲ ، ۲۱ شهریورماه اعلام می‌شود.

گروه آزمایشی علوم تجربی، بیشترین تعداد متقاضي

رئیس سازمان سنجش با اشاره به افزایش ۱۸ هزارنفری تعداد داوطلبان نسبت به سال گذشته، گفت: تعداد داوطلبان در همه گروه‌های آزمایشی به استثنای علوم تجربی کاهش داشته است، گفت: تعداد داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی ۵۷هزارنفر افزایش داشته است و البته بیشترین کاهش را در گروه آزمایشی علوم انسانی با ۲۸هزار کاهش داشته‌ایم.

پیرترین وجوان‌ترین داوطلب کنکور ۹۲

رئیس سازمان سنجش با اشاره به اعلام پیرترین وجوان‌ترین داوطلب کنکور ۹۲، گفت: جوان‌ترین کنکوری امسال آرمیتا فرید متولد ۱۳۷۸ ، ۱۴ ساله متقاضی گروه آزمایشی علوم تجربی از اصفهان و مسن‌ترین داوطلب پیرمردی ۷۶ ساله متولد ۱۳۱۶ به نام سید قاسم پیرو موسوی جلالی از آستانه اشرفی گیلان می‌باشد.

خدایی از ظرفیت پذیرش ۶۷۷ هزار و ۹۶۰ نفری داوطلبان دررشته‌ محل‌های با آزمون و بدون آزمون کنکور ۹۲ خبر داد و افزود: شانس قبولی داوطلبان در این دوره از آزمون ۶۳ درصد است.

وی با اشاره به شانس قبولی داوطلبان به تفکیک گروه‌های آزمایشی مختلف، گفت: شانس قبولی در گروه آزمایشی علوم ریاضی ۷۸ درصد،علوم تجربی ۳۱ درصد، انسانی ۸۳ درصد، هنر۴۳ درصد و زبان ۳۲ درصد است.

وی با بیان اینکه کمترین پذیرش در گروه آزمایشی علوم تجربی می‌باشد، اظهار کرد: این در حالی است که تعداد داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی از همه گروه‌های مختلف بیشتر است. البته اگر ظرفیت برخی از رشته‌هایی که در چند گروه پذیرش آنها انجام می‌شود جدا کنیم شانس قبولی در گروه آزمایشی علوم تجربی به ۱۷ درصد می‌رسد.

خدایی با بیان اینکه با این حال ظرفیت پذیرش در کنکور امسال ۱۵ درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشته است، اظهار کرد: ظرفیت پذیرش در کنکور سال گذشته ۵۸۸هزارنفر بوده است.

رئیس سازمان سنجش، گفت: پاسخنامه امتحانی ۷۵هزار داوطلب اول پس از اعلام نتایج اولیه از طرف سایت سازمان سنجش منتشر می‌شود.

:: باشگاه خبرنگاران

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(2 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.