تکذیب تولید پیکان ، تولید خودروی ملی «دنا» تا اواخر سال

iran khodro dena

تکذیب تولید پیکان ، تولید خودروی ملی «دنا» تا اواخر سال بدلیل شنیده شدن برخی اظهارات مبنی بر دور جدید تحریم صنعت خودرو ایران توسط امریکا و خبر از تولید از تولید مجدد پیکان و ...

تکذیب تولید پیکان ، تولید خودروی ملی «دنا» تا اواخر سال

iran khodro denaبدلیل شنیده شدن برخی اظهارات مبنی بر دور جدید تحریم صنعت خودرو ایران توسط امریکا و خبر از تولید از تولید مجدد پیکان و محصولی مشابه در برخی خبررسانی ها ، مسئولین صنعت خودروسازی ایران خودرو طی انتشار خبر زیر تولید پیکان را تکذیب کردند.

ايكوپرس: انتشار خبر دور جديد تحريم‌هاي آمريكا در قالب تحريم صنعت خودرو كشورمان، علاوه بر حدس و گمان در ارتباط با ابعاد، گستردگي و تاثير آن بر اين صنعت، برخي را بر آن داشت تا خودي نشان داده و در پوشش نظر كارشناسي سخناني بي‌پايه را بر زبان آورند كه با توجه به رشد صنعت خودرو در كشور، موجب وهن آن است.

اظهاراتي مبني بر توليد مجدد خودروي پيكان كه از سوي برخي مطرح شده و در رسانه‌ها انتشار يافته است، خلاف واقعي است كه نشان مي‌دهد، گويندگان آن هيچ شناختي از صنعت، به وي‍ژه صنعت خودرو كشور ندارند. بي‌خبراني كه چشم بر توسعه اين صنعت در كشور بسته‌اند و با ذهن جامانده در گذشته، به تحليل مسايل روز مي‌پردازند و متاسفانه حمله به صنعت خودرو را دستمايه كسب شهرت براي خود قرار مي دهند.

حقيقت اين است كه صنعت خودرو كشور، بوي‍ژه گروه صنعتي ايران خودرو طي اين سال‌ها با توليد برندهاي ملي جديد اوضاع ديگرگونه‌اي يافته است كه در آن امكان توليد مجدد خودرو پيكان و بازگشت به آن وجود ندارد لذا چنين سخنان سخيفي، نه علمي است و نه بهره‌اي از واقعيت دارد، هرچند در لباس بحث كارشناسي عرضه شود.

dena iran

گروه صنعتي ايران خودرو با ورود دومين خودرو با برند ملي (رانا) به بازار در سال گذشته و همچنين توليد سومين خودرو با برند ملي(دنا) از سوي اين شركت و عرضه آن تا اواخر سال جاري ثابت كرده است كه گام در مسيري بي‌بازگشت گذاشته است. اين موضوع حكايت از آن دارد كه صنعتگران در اين حوزه تلاش مي‌كنند محصولات خود را مبتني بر نيازهاي روزآمد شده بازار توليد كنند. ترديدي نيست كه محدوديت‌هاي اينگونه اگرچه بر سرعت توسعه و رشد توليد تاثيرگذار است و در حكم مانعي در اين مسير تلقي مي‌شود، اما هيچ‌گاه نتوانسته اين چرخ را از حركت بازدارد.

متاسفانه طي ايام اخير ملاحظه مي‌شود كه برخي دوستان ناآگاه داخلي بيش از دشمنان خارجي در كار نااميد كردن مردم سهم دارند. در جايي كه اندك تاملي روشن مي‌سازد كه با تغييرات ايجاد شده در سطح فناوري توليد، امكان بازگشت به گذشته‌اي آنگونه موجود نيست، افشاندن بذر نااميدي در ذهن مردم بي‌شك دوستانه و خيرخواهانه نخواهد بود.

در پايان تاكيد مي‌شود، گروه صنعتي ايران خودرو هر گونه اخباري مبني بر توليد مجدد خودرو پيكان را تكذيب كرده و در سايه تلاش جهادگران عرصه توليد، به رغم وجود محدوديت‌هاي داخلي و بين‌المللي، در حال توليد محصولات جديد با برند ملي در راستاي كسب افتخار براي ايران اسلامي است.

:: ایکوپرس

5/ 4٫33

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(6 رای)

مطلب مفیدی بود؟

تکذیب تولید پیکان ، تولید خودروی ملی «دنا» تا اواخر سال

  1. محمد جواد می‌گه:

    دنا ماشین بسیار مزخرفیه نه چهره داره نه چیز خاصی و حتما ساخت چین هست یا شرکت پژو مانند رانا وs300 شرکت سایپا
    پیکان خودروی دگر بود که تا 100 سال بعد هم صنعت خودرو سازی ایران به خود نمیبیند
    با تشکر محمد جواد علیزاده

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.