والیبال تیم ملی ایران در لیگ جهانی کوبا را شکست داد

Iran v-ballers

والیبال تیم ملی ایران در لیگ جهانی کوبا را شکست داد تیم ملی والیبال ایران در هفته ششم مسابقات لیگ جهانی والیبال به مصاف کوبا رفت و پس از واگذاری ست اول با نتیجه ۲۶ ...

والیبال تیم ملی ایران در لیگ جهانی کوبا را شکست داد

Iran v-ballersتیم ملی والیبال ایران در هفته ششم مسابقات لیگ جهانی والیبال به مصاف کوبا رفت و پس از واگذاری ست اول با نتیجه ۲۶ بر ۲۴ ست دوم را نیز با نتیجه ۲۵ بر ۱۹ به حریف واگذار کرد.

کوبا  پیش از این بازی‌های خود را مقابل صربستان و ایتالیا و آلمان واگذار کرده و تنها با یک برد برابر روسیه در قعر جدول رده بندی جای داشت. و این موضوعی بود که مسئولان فدراسیون کوبا و مردم این کشور اصلا از آن خشنود نبودند. آنها امید زیادی داشتند تا از ایران در خانه خود امتیاز بگیرند. در مقابل والیبال ایران هم بعد از نمایش‌های فوق‌العاده مقابل صربستان و ایتالیا و کسب هفت امتیاز حالا دیگر به عنوان یک تیم مدعی به دنبال سوغات بردن از کوبا بودند.

– تیم ملی ایران با ترکیب امیر غفور، عادل غلامی، سعید معروف، علی مباشری، رحمان داودی، محمد موسوی و لیبرو فرهاد ظریف با پیراهن یکدست سپید مقابل کوبا به میدان رفت.

– کوبا هم با پیراهن قرمز و ترکیب می‌سا، بی‌ست، کپدا، ماکیاز، گاتی یرز، آبراهان بازی با آغاز کرد.

برنده ست اول : ۲۶ بر ۲۴ کوبا

جمعیت یک صدا کوبا را تشویق می کردند و جو سالن کاملا به نفع میزبان بود. در حالی که تیم ایران خیلی خوب در حمله کار می کرد اما چند اشتباه کوچک در دریافت موجب شد کوبا در امتیاز ۱۵ کار را مساوی کند. یک رای مشکوک از داور هم موجب شد وقت استراحت فنی دوم به نفع کوبا تمام شود.  بازی با حساسیت زیادی برای هر دو تیم دنبال می شد. حمله های هر دو تیم به امتیاز تبدیل می شد که خولیو ولاسکو برای شاگردانش وقت استراحتی گرفت و به دریافت و دفاع بهتر برای ادامه کار تاکید کرد. بازی همچنان گام به گام ادامه پیدا می کرد و در نهایت ملی پوشان ایران ۲۶ بر ۲۴ست نخست را به حریف واگذار کردند.

برنده ست دوم: ۲۵ بر ۱۹ کوبا

امیر غفور پشت خط زن ایران در ست دوم هوشمندانه آبشار می‌زد. سعید معروف هم که قدری از باخت در ست نخست عصبانی شده بود دیگر غیرتی کار می‌کرد و با تک دفاع به نبرد آبشارهای قدرتی حریف می‌رفت. سرویس‌های تماشایی کپدا در ادامه امان را از تیم ایران بریده بود. به جرات می‌توان گفت که او بیش از یک متر پرواز می کرد و سرویس های خیره کننده ای را به قلب زمین ایران می فرستاد. بازی خوب او و دریافت‌های ناقص ایران موجب می شد تا کار برای هر دو تیم پایاپای پیش برود.

گاهی ایران و گاهی کوبا در امتیازها جلو می افتادند. در اواسط ست دوم کوبا چهار امتیاز از ایران جلو افتاد. بازی خوب بی ست، آبراهام و فی‌یل روند کار را به سود تیم میزبان پیش می برد. هواداران ایرانی حاضر در سالن یکصدا ملی پوشان را تشویق می کردند. این ست در نهایت به سود کوبا به اتمام رسید.

برنده ست سوم: ۲۵ بر ۱۹ ایران

ایران در ست سوم از حریف جلو افتاده بود و این برتری تا وقت استراحت فنی دوم ادامه داشت. ملی پوشان محتاط بازی می کردند. ولاسکو در ست سوم تشکری را به جای غلامی به میدان فرستاد تا باز هم بیشتر روی کار سرعتی تمرکز کند. ایران تا امتیازهای پایانی از حریفش جلو بود. با این حال کوبا به یک قدمی میهمان خود رسید و در امتیاز ۱۸ کار را مساوی کرد. تماشاگران کوبای در سالن موج مکزیکی می رفتند و یکصدا کوبا کوبا می گفتند.

برنده  چهارم: ۲۵ بر ۲۲ ایران

کوبایی‌ها نمی‌خواستند بازی برده را به تساوی بکشانند. بازیکنان ایران هم خوب می‌دانستد چاره‌ای جز پیروزی در ست چهارم ندارند. دو تیم نمایش پایاپایی داشتند. آرمین تشکری تعویض طلایی ولاسکو در ست سوم در ادامه هم نمایش بسیار دلچسب و مطلوبی داشت. بی ست از پشت خط کاملا دریافت کننده های ایران را آزار می داد. ولاسکو در وقت استراحت فنی نخست فقط با معروف حرف زد. ایران با پنج امتیاز اختلاف وقت استراحت فنی دوم را به سود خود تمام کرد. تفکرات ولاسکو جواب دادند. روند بازی به سود ایران تغییر کرد. بازیکنان ایران در پی حفظ برتری خود بودند. پیروز این ست نیز در پایان تیم والیبال ایران بود.

برنده ست حساس پنجم: ۱۶ بر ۱۴ ایران

ست پنجم ست آخر با رقابتی فشرده و پایاپای پیش رفت تا جایی که با اختلاف یک امتیاز کار به اوج خود رسید و در نهایت با سرویس ایران توپ به زمین کوبا رفت و ضربه ی کوبایی هایی با دفاع بسیارخوب بازیکنان ما منجر به پیروزی تیم ملی والیبال کشورمان شد.

5/ 3٫67

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(3 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.