بد افزار جدید KeyBoy در کمین کاربران آسیایی

2013-06-12_123213

بد افزار جدید KeyBoy در کمین کاربران آسیایی بدافزار خطرناکی  که از راه دور نیز قابل کنترل است، می‌تواند با نصب یک کی‌لاگر، اعتبارنامه‌های کروم، IE و فایرفاکس را سرقت کند. پژوهشگران یک شرکت امنیتی ...

بد افزار جدید KeyBoy در کمین کاربران آسیایی

2013-06-12_123213بدافزار خطرناکی  که از راه دور نیز قابل کنترل است، می‌تواند با نصب یک کی‌لاگر، اعتبارنامه‌های کروم، IE و فایرفاکس را سرقت کند.
پژوهشگران یک شرکت امنیتی هشدار داده‏ اند که بدافزار جدیدی به نام «کِی بوی» (KeyBoy) کاربران رایانه‏ ها در کشورهای آسیایی را هدف قرار داده است.

شرکت رپید۷ (Rapid۷) اعلام کرده است کاربران در کشورهای ویتنام، چین، تایوان و احتمالاً دیگر کشورهای آسیایی در معرض حمله بدافزار جدیدی به نام کِی‏بوی قرار گرفته‏اند. این بدافزار در واقع یک برنامه مخفی است که قالب فایل‏های نرم‏افزار واژه پرداز Word مایکروسافت را به خود گرفته است و پس از نصب بر روی رایانه کاربران به هکرها اجازه می‏دهد اطلاعات آنها را به سرقت برند.

براساس این گزارش، بدافزار کی بوی که قالب فایل‏های Word را به خود گرفته است دارای رخنه‏هایی است که می‏تواند رایانه کاربرانی را که وصله‏های امنیتی نرم‏افزار Word مایکروسافت را نصب نکرده‏اند، آلوده کند.

یکی از فایل‏های Word آلوده به این بدافزار که به دست پژوهشگران رپید۷ افتاده است، متنی است که در آن مطالبی درباره بهترین روش‏های تدریس و پژوهش درباره موضوعات عملی ثابت شده است.

در فایل دومی که در این زمینه کشف شده است، مطالبی به زبان انگلیسی درباره زیرساخت‏های ارتباطات راه دور و شبکه های جی اس ام نوشته شده است. پژوهشگران با استناد به محتوای این دو فایل گفته‏اند مراکز دانشگاهی و ارتباطات راه دور از جمله مهمترین اهداف بدافزار را تشکیل می‏دهند.

پژوهشگران این شرکت اعلام کرده‏اند این بدافزار می‏تواند اعتبارنامه‏ مرورگرهای اینترنت اکسپلورر و فایرفاکس را سرقت کنند و با نصب یک برنامه کِی‏لاگر که اطلاعات کلیدهای فشرده شده بر روی صفحه کلید رایانه‏ ها را ذخیره می‏کند، اعتبارنامه ‏های مرورگر کروم را نیز سرقت کند.

یکی دیگر از قابلیت‏های این بدافزار این است که از راه دور نیز قابل کنترل است.

:: ایتنا

5/ 4٫50

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(2 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.