گوگل سرویس آنلاین تلویزیونی ارائه می دهد

google tv

 گوگل سرویس آنلاین تلویزیونی ارائه می دهد وال استریت ژورنال خبر داد کمپانی گوگل به جمع چند کمپانی که قصد دارند سرویس آنلاین تلویزیونی به صورت استریمینگ را به کاربران خود عرضه کنند، می پیوندد. ...

 گوگل سرویس آنلاین تلویزیونی ارائه می دهد

وال استریت ژورنال خبر داد کمپانی گوگل به جمع چند کمپانی که قصد دارند سرویس آنلاین تلویزیونی به صورت استریمینگ را به کاربران خود عرضه کنند، می پیوندد.

بر این اساس گوگل با شبکه های تلویزیونی وارد مذاکره شده تا ببینید چگونه با آنها بر سر پخش برنامه های تلویزیونی روی اینترنت به صورت شبکه ای با برند جدید، به توافق می رسد.

در این راستا تایم وارنر و Comcast دو کمپانی هستند که با آنها مذاکره شده است.

دو نقشه ای که گوگل در راهبرد خود تعریف کرده “گوگل تی وی”  و “شبکه فیبر نوری گوگل با سرعت گیگابیت” است که از طریق آن می خواهد سرویس استریمینگ تلویزیونی را راه اندازی کند.

گوگل تی وی به صورت ستاپ باکس هم به صورت مستقل و هم داخل باکس های تلویزیونی قابل عرضه بوده و اینترنت گیگابیت گوگل نیز امکانی را فراهم می آورد تا کاربران با سرعت غیر قابل تصور یک گیگابیت بر ثانیه، به محتوای تلویزیونی به صورت آنلاین دسترسی پیدا کنند.

برای راه اندازی چنین سرویسی گوگل نیاز دارد تا لایسنس و جواز استفاده را از شبکه های تلویزیونی و کمپانی های رسانه ای معروف و غیر معروف بگیرد تا در خلال پخش دچار مشکل حقوقی نشود.

وال استریت همچنین نوشته که کمپانی هایی مانند اینتل بیش از یک سال است که حرکتی مشابه را آغاز کرده و قصد دارند سرویس ویدئو و پخش استریمینگ آنلاین را راه اندازی کنند.

این فناوری ظاهرا موج بعدی است که کاربران با پهنای باند وسیع را تحت الشعاع قرار خواهد داد و از هم اینک کمپانی های تازه واردی مانند گوگل می خواهند از این بازار بی نصیب نشوند.

گوگل ممکن است سرویس فیبر نوری و شبکه های تلویزیونی را تحت سرویس جدید در آینده عرضه کند البته به این شرط که هزینه ها برای کاربر قابل تحمل بوده و رقابتی باشد. (کمپانی مانند Aereo توانسته با نازل ترین قیمت سرویس دهی محدود را آغاز کند و در این راه موفق نیز شده است.)

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(2 رای)

مطلب مفیدی بود؟

گوگل سرویس آنلاین تلویزیونی ارائه می دهد

  1. saleh ezati می‌گه:

    شرکتی بی رقیب در دنیای فناوری فقط و فقط گوگل بوده و هست ؛ از عینک ، ماهواره ، سرویس جستجو ، سیستم عامل ، مرورگر ، میلر ، شبکه اجتماعی ، فرودگاه اختصاصی و… و حالا هم تلویزیون اینترنتی واقعا بی نظیر عمل کرده و جالب اینکه هر سرویسی هم ارائه داده پرقدرت و در مقابل رقبا حرفی برای گفتن داشته – هرچی از گوگل تشکر بشه کمه چون سهم بزرگی از دنیای فناوری رو تقدیم بشر کرده .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.