فیلم سانحه قطار مسافربری مادرید اسپانیا با ۲۱۸ مسافر

80 killed in Spain train crash

فیلم سانحه قطار مسافربری مادرید اسپانیا با ۲۱۸ مسافر شمار قربانيان سانحه چهارشنبه شب ( ۰۲-۰۵-۹۲ ) خروج قطار سريع السير از ريل در اسپانيا به ۸۰ نفر رسيد تا به عنوان خونبارترين حادثه ريلي ...

فیلم سانحه قطار مسافربری مادرید اسپانیا با ۲۱۸ مسافر

80 killed in Spain train crashشمار قربانيان سانحه چهارشنبه شب ( ۰۲-۰۵-۹۲ ) خروج قطار سريع السير از ريل در اسپانيا به ۸۰ نفر رسيد تا به عنوان خونبارترين حادثه ريلي اين كشور اروپايي از زمان پايان جنگ جهاني دوم تاكنون لقب گيرد.

اين قطار كه با ۸ واگن، ۲۱۸ مسافر و چهار خدمه روز گذشته مادريد ( پايتخت) را به مقصد ايالت گاليسيا در شمال غربي اسپانيا ترك كرده بود، حوالي ساعت ۲۰ و ۴۰ دقيقه به وقت محلي با سرعتی زایاد از ريل خارج شد و ۸۰ كشته و ۱۴۰ زخمي برجاي گذاشت.
به گزارش منابع خبري در اسپانيا، هفت تن از قربانيان در بيمارستان جان باخته اند و حال ۳۲ تن از ۹۵ مجروحي كه بستري هستند، نيز وخيم است.
بيشتر مسافران اين قطار براي شركت در يك جشن محلي به شهر مذهبي سانتياگو د كمپوستلا، چهارمين شهر مذهبي كاتوليكهاي جهان به آنجا مي رفتند اما قطار در چهار كيلومتري ايستگاه اين شهر دچار سانحه شد.
گزارشهاي كارشناسي اوليه حكايت از آن دارد حداكثر سرعت مجاز قطار در محل حادثه كه يك پيچ بود، ۸۰ كيلومتر در ساعت بوده، حال آنكه در آن لحظه قطار با سرعت ۱۹۰ كيلومتر در حركت بوده است.
اين حادثه نخستين سانحه خونبار براي قطارهاي سريع السير در كشوري به شمار مي رود كه از كشورهاي پيشرفته جهان در زمينه ساخت و استفاده از اينگونه قطارها است.

فیلم سانحه قطار مسافربری اسپانیا با ۲۱۸ مسافر که ۸۰ کشته برجای گذاشت

:: کمی صبر کنید تا نمایشگر نمایان شود
:: پس از کلیک بر روی  پخش ،لود بتدریج آغاز میشود

به نوشته روزنامه ال پاييس چاپ مادريد، حادثه يادشده فجيع ترين حادثه قطارها در اين كشور جنوب غربي اروپا از سال ۱۹۴۴ ميلادي به شمار مي رود. در آن سال، برخورد دو قطار در نزديكي شهر لئون در شمال غرب اسپانيا طبق گزارشهاي غيررسمي بين ۵۰۰ تا ۸۰۰ نفر و طبق گزارش رسمي رژيم فرانكو ۷۸ نفر كشته بر جاي گذاشته بود.
حادثه ديگري در سال ۱۹۷۲ ميلادي موجب مرگ ۷۳ نفر و مجروح شدن ۱۰۳ مسافر دو قطار شد كه در نزديكي بندر كاديز در جنوب اسپانيا با يكديگر برخورد كردند.
هفت سال پيش نيز در حادثه خارج شدن واگنهاي قطار مترو در شهر والنسيا در شرق اسپانيا ۴۳ نفر كشته و ۴۷ تن ديگر زخمي شدند.
بر اساس اين گزارش، در ۱۰ حادثه ديگر مربوط به قطارها نيز در طول ۳۵ سال گذشته در مجموع حدود ۱۸۵ نفر جان خود را در اين كشور شبه جزيره ايبري از دست داده اند.
دولت مركزي اسپانيا به مناسبت وقوع سانحه قطار، سه روز عزاي عمومي در كشور اعلام كرد.

:: ایرنا  :: فیلم: msn

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(2 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.