متقاضیان سفر به مریخ به بیش از ۱۰۰ هزار نفر رسیدند

IMG15415050

متقاضیان سفر به مریخ به بیش از ۱۰۰ هزار نفر رسیدند در پی مطرح شدن پروژه شرکت مریخ یک که مدعی ساخت یک پایگاه روی سیاره همسایه زمین تا سال ۲۰۲۲ شده، بیش از ۱۰۰ ...

متقاضیان سفر به مریخ به بیش از ۱۰۰ هزار نفر رسیدند

در پی مطرح شدن پروژه شرکت مریخ یک که مدعی ساخت یک پایگاه روی سیاره همسایه زمین تا سال ۲۰۲۲ شده، بیش از ۱۰۰ هزار نفر برای سفر بی بازگشت به مریخ ثبت نام کرده اند.

هزاران نفر در سفر بی بازگشت به مریخ ثبت نام کرده اند اما از میان این تعداد درخواست تنها ۴۰ نفر انتخاب می شوند و از این ۴۰ نفر تنها ۴ نفر اولین مسافران مریخ خواهند بود که می توانند براساس برنامه ریزیهای صورت گرفته در سپتامبر ۲۰۲۲ زمین را به مقصد مریخ ترک کرده و هفت ماه بعد یعنی در آوریل ۲۰۱۳ در مریخ فرود آیند.

هیچ کدام از این چهار نفر به زمین باز نخواهند گشت.

2013-08-11_162914نامزدهای انتخاب شده برای نخستین سفر انسانی به مریخ در کابینهایی زندگی می کنند که دارای فشار اتمسفری عادی است و مجهز به دستگاه های تولید گیاه برای رشد غذا خواهد بود

بیش از ۳۰ هزار آمریکایی با پرداخت هزینه ثبت نام ۳۸ دلار خواستار کسب فرصت سفر به مریخ بوده و می خواهند اولین ساکنان سیاره سرخ باشند.

این پروژه متهورانه ایده یک شرکت هلندی بوده که مدیریت امور اجرایی علاوه بر تأسیسش برعهده ” باس لنسدراپ” بوده است.

براساس اظهارات لنسدراپ مبلغ تعیین شده برای ثبت نام در هر کشور براساس سرانه تولید ناخالص ملی کشورهای مختلف بوده است، برای مثال مکزیکی ها به جای ۳۸ دلار مبلغ ۱۵ دلار پرداخت می کنند. می خواستیم مبلغ به قدری بالا باشد تا افراد پیش از ثبت نام اندکی درباره آن فکر کنند و به قدری پایین باشد که هرکسی استطاعت پرداخت آن را داشته باشد.

نخستین سفر به مریخ ۶ میلیارد دلار هزینه خواهد داشت.

2013-08-11_162945نخستین چهار ساکن مریخ باید با یک سیاره سرد و متخاصم کنار بیایند و بدانند که هرگز عزیزان خود را نخواهند دید

وی قصد دارد هزینه این سفر را با ساخت یک مجموعه مستند تلوییونی درباره این مأموریت مستند کردن همه چیز از آموزش فضانوردان روی زمین تا لحظه فرود روی مریخ و زندگی روزمره آنها در سیاره سرخ تأمین کند.

حامیان و سازمانهای رسانه ای برای پخش برنامه مأموریت مریخ باید به این شرکت مبلغی را پرداخت کنند.

وی اظهار داشت: ما تلاش می کنیم داستان سفر انسان به مریخ را روایت کنیم، این که آنها چه زمانی در مریخ ساکن شدند، یک زمین جدید و یک سیاره جدید بنا کردند. این یکی از مهیج ترین مستندهایی است که تاکنون ساخته شده است و ما می خواهیم داستان آن را با کل جهان به اشتراک بگذاریم.

چهارنفر دوم قرار است دو سال پس از عزیمت گروه اول راهی مریخ شوند.

2013-08-11_162957وقتی ساکنان جدید مریخ به سرزمین خود برسند هرگز نخواهند توانست به زمین بازگردند

فضانوردان باید یک دوره هشت ساله آموزش و تمرین را بگذرانند. این نامزدها چند ماه طی دو سال در انزوا و در تأسیساتی شبیه سازی شده نگاه داشته می شوند تا نحوه پاسخ آنها به زندگی در فضای بسته همراه با سه نفر دیگر مورد بررسی قرار گیرند.

طی این مدت فضانوردان تمرینهای فیزیکی بسیاری انجام می دهند چرا که طی هشت ماه سفر تا مریخ آنها نمی تواند دوش بگیرند و تنها از غذاهای خشک شده، کنسروی و فریز شده استفاده می کنند از این رو سه ساعت در روز باید ورزش کنند تا بتوانند جرم ماهیچه های خود را حفظ کنند.

هوای مریخ به نوعی است که ساکنان نمی توانند بدون یک لباس فضایی بیرون روند، در این سیاره گیاه رشد نمی کند اما ساکنان محصولات خود را در کابینهایشان رشد می دهند تا غذای آنها تأمین شود.

با شرایط توصیفی بسیاری اظهار می دارند ترجیح می دهند یک پا نداشته باشند تا در چنین سفری قدم بگذارند و در سیاره ای سرد و متخاصم زندگی کنند، برای همیشه از دوستان و خانواده خود خداحافظی کنند، اما در کمال ناباوری ۱۰۰ هزار نفر تاکنون متقاضی این سفر بی بازگشت شده اند.

:: مهرنیوز

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.