در اطلاع رسانی حوادث دقیق باشید

Emergency

در اطلاع رسانی حوادث دقیق باشید فرامرز شاهین گفت: با توجه به استرس ناشی از بروز حوادث معمولا شاهدان عینی، اطلاعات دقیقی از مكان و زمان وقوع حوادث به ماموران منتقل نمی‌كنند. در چهارمحال و ...

در اطلاع رسانی حوادث دقیق باشید

Emergencyفرامرز شاهین گفت: با توجه به استرس ناشی از بروز حوادث معمولا شاهدان عینی، اطلاعات دقیقی از مكان و زمان وقوع حوادث به ماموران منتقل نمی‌كنند.

در چهارمحال و بختیاری در نشست خبری با اصحاب رسانه و مطبوعات اظهار داشت: با فرا رسیدن دور دوم سفرهای تابستانی و احتمال وقوع بیشتر حوادث در استان باید در حوزه اطلاع رسانی تلاش دو چندان شود.

وی با اشاره به خدمت رسانی شبانه روزی و رایگان مراکز اورژانس گفت: باید اطلاع رسانی درست و دقیق در هنگام وقوع هر حادثه صورت گیرد.

شاهین تصریح کرد: در حال حاضر ۳۸ پایگاه امداد و نجات شهری و روستایی در استان فعال است که از این میزان ۱۱پایگاه شهری و ۲۷ پایگاه جاده ای به مردم خدمت رسانی می کنند.

به گفته وی، میانگین فاصله پایگاه های امداد و نجات در استان ۴۲ کیلومتر است، اما در چهارمحال و بختیاری به علت صعب العبور بودن جاده‌ها به ویژه مسیر لردگان- خوزستان میانگین فاصله بین پایگاهی ۲۵ کیلومتر است.

وی با اشاره به اینکه ۴۶ درصد تصادفات منجر به فوت در نیمه های شب اتفاق می‌افتد، گفت: رانندگان قبل از سفر وسیله نقلیه خود را از لحاظ روشنایی و فنی به طور کامل چک کنند و در صورت عدم ضرورت سفر از رانندگی در شب خودداری کند.

شاهین علت اصلی تصادفات را خستگی و خواب آلودگی راننده بیان کرد و تصریح کرد: بیشتر تصادفات جاده ای در ۳۰ کیلومتری شهرهای استان اتفاق می افتد.

وی در مورد آمار تصادفات جاده‌ای گفت: ۵۴ درصد تصادفات در جاده های اصلی، ۳۰درصد در جاده های فرعی و ۱۳ درصد نیز در جاده های روستایی اتفاق می افتد.

به گفته شاهین در فصل تابستان و به علت گرمی هوا در سفر مسافران به حاشیه زاینده رود حوادث غرق شدگی در این رودخانه زیاد شده است. این در حالی است که تنها در هفته گذشته ۳ نفر در این رودخانه های استان دچار غرق شدگی شده اند که توسط اورژانس نجات یافتند.

:: برنا

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.