تقدیر و تشکر نخست وزیر مصر از نیروهای امنیتی

2013-08-15_220801

تقدیر و تشکر نخست وزیر مصر از نیروهای امنیتی نخست وزیر مصر از عملکرد پلیس تقدیر و تلاش‌های نیروهای امنیتی را در پایان دادن به تجمعات با رعایت نهایت خویشتن‌داری ستود. حازم ببلاوی، نخست وزیر ...

تقدیر و تشکر نخست وزیر مصر از نیروهای امنیتی

نخست وزیر مصر از عملکرد پلیس تقدیر و تلاش‌های نیروهای امنیتی را در پایان دادن به تجمعات با رعایت نهایت خویشتن‌داری ستود.
حازم ببلاوی، نخست وزیر مصر تصمیم برای پایان دادن به تحصن‌ها را تصمیمی آسان توصیف نکرد و افزود: اوضاع به حدی رسیده بود که امکان نداشت هیچ کشوری آن را بپذیرد.

نخست وزیر مصر خاطرنشان کرد: دادن فرصت‌ها برای برخی تلاش‌ها از داخل و خارج جهت برقرای آشتی ملی و بررسی نحوه ایجاد زندگی دموکراتیک مسالمت‌آمیز و برگزاری انتخابات شفاف هیچ نتیجه‌ای نداشت.

وی ادامه داد: ما وزارت کشور را مسوول اتخاذ تصمیم لازم برای بازگرداندن آرامش به کشور در چارچوب قانون اساسی کردیم و اجرای قانون آمد و شد و وضعیت فوق‌العاده “بدترین حلال” است و من وعده می‌دهم که برای مدت زمان کوتاهی باشد.

ببلاوی تاکید کرد: دولت به طرح نقشه راه جهت ایجاد قانون اساسی توافقی که هیچ کس را کنار نگذارد و آزادی‌ها را تضمین کند و دموکراسی را به سوی عدالت اجتماعی پیش ببرد، متعهد است.

نخست وزیر مصر خاطرنشان کرد: خواهان کشوری مدنی هستیم نه دینی و نظامی.

وی نسبت به خونریزی‌ها ابراز تاسف و ناراحتی و نسبت به عملکرد گروه‌ها براساس عقل و درایت ابراز امیدواری کرد.

:: برنا

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.