جلوگیری از نشت راکتور نیروگاه فوکوشیما ژاپن با دیوار یخی

stop reactor leaks japan

ژاپن در نظر دارد یک دیوار یخی زیر زمینی را با بودجه ۳۲۰ دلاری بسازد تا از رسیدن آب نیروگاه صدمه دیده فوکوشیما به دریا جلوگیری کند، چرا که این آب حاوی مواد رادیواکتیو است. ...

ژاپن در نظر دارد یک دیوار یخی زیر زمینی را با بودجه ۳۲۰ دلاری بسازد تا از رسیدن آب نیروگاه صدمه دیده فوکوشیما به دریا جلوگیری کند، چرا که این آب حاوی مواد رادیواکتیو است.

مقامات دولتی ژاپن اعلام کرده اند که یک دیوار یخی زمینی اطراف راکتورها با استفاده از لوله های پرشده از مایع سرد کننده می سازند تا از تماس آب رادیواکتیو با آبهای زیرزمینی جلوگیری کند.

10vhwc1nبیل هوراک رئیس آزمایشگاه ملی علم و فناوری هسته ای بروکهاون در نیویورک اظهار داشت: زیر این نیروگاه یک سفره آب زیرزمینی وجود دارد که چون یک رودخانه زیر زمینی به دریا می رسد. این روش آلودگی هایی که به زمین نشت شده را جمع آوری می کند، درحال حاضر هیچ کس نمی داند که میزان آلودگی این آب چقدر است.

تاتسوجیرو سوزوکی نایب رئیس کمیسیون انرژی اتمی ژاپن اظهار داشت: شرایط این نیروگاه انرژی هسته ای یک بحران بی سابقه بوده است که درحال وخیم شدن است.

وی با اشاره به اینکه این تکنیک تاکنون در حجم کوچک برای کنترل آلودگی بدون آلاینده های رادیواکتیو مورد استفاده قرار گرفته افزود: تصمیم منجمد کردن زمین اطراف این محل چالش برانگیز بود.

در پی وقوع زلزله ۹ ریشتری و سونامی و در اثر از کار افتادن ماشین‌آلات نیروگاه هسته‌ ای شماره ۱ فوکوشیما متعلق به شرکت نیروی برق توکیو، یکی از پس دیگری، و نشت مواد رادیواکتیو به وقوع پیوست. متخصصان این حادثه را بعد از حادثه چرنوبیل بزرگترین فاجعه اتمی می ‌دانند و از نظر پیچیدگی آن را در مقام نخست فجایع اتمی جهان قرار می ‌دهند چرا که تمام راکتورهای نیروگاه فوکوشیما در نتیجه این رویداد با مشکل مواجه شد.

:: خبرگزاری  مهر

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.