وضعیت قیمت خرید تضمینی برنج در خوزستان و نارضایتی برنجکاران

2013-09-10_123414

وضعیت قیمت خرید تضمینی برنج در خوزستان و نارضایتی برنجکاران یک برنج‌کار خوزستانی از قیمت تعیین شده خرید تضمینی هر کیلو برنج در سال جاری برای برنج‌کاران خوزستان گلایه کرد. صادق ساکی اظهار کرد: در ...

وضعیت قیمت خرید تضمینی برنج در خوزستان و نارضایتی برنجکاران

یک برنج‌کار خوزستانی از قیمت تعیین شده خرید تضمینی هر کیلو برنج در سال جاری برای برنج‌کاران خوزستان گلایه کرد.

صادق ساکی اظهار کرد: در استان‌های شمالی با توجه رایزنی‌ها و حمایت نمایندگان آن استان‌ها در مجلس، قیمت‌های خوبی برای برنج تعیین شده است، اما نرخ خرید تضمینی هر کیلو برنج خوزستان ۱۶۰۰ تومان تعیین شده که قابل مقایسه با نرخ برنج‌های دیگر استان‌ها نیست.

وی تصریح‌کرد: با توجه به هزینه‌های زمین، آب و کود در کشت برنج نرخ خرید تضمینی برای ما به صرفه نیست و در حد یک کیلو پیاز هم نمی‌شود. نرخ خرید تضمینی برنج باید کیلویی ۳ تا ۴ هزار تومان باشد اما انگار دولت قصد خرید محصول ما را ندارد و مسوولان علاقمندند برنج روی دست ما بماند.

ساکی ادامه‌داد: در حال حاضر کودشیمیایی برای کشت برنج، گران شده و ما آن را از بازار آزاد با قیمت هر کیسه ۴۲ هزار تومان خریداری می‌کنیم.

وی بیان‌کرد: باید در هر دوره کامل کشت ۹ تا ۱۰ کیسه کود به ازای هر هکتار به‌کار رفته شود اما سهمیه دولت به ازای هر هکتار یک کیسه و در برخی مزارع نیم کیسه بوده است که برخی کشاورزان به دلیل کم بودن سهمیه، آن را دریافت نکردند.

:: ایسنا

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

2 پاسخ برای وضعیت قیمت خرید تضمینی برنج در خوزستان و نارضایتی برنجکاران

  1. ناشناس می‌گه:

    من خریدار برنج هستم با قیمت مناسب

  2. عیسی کیانی می‌گه:

    من خریدار برنج هستم با قیمت مناسب

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.