رویای کپی از بدن با ۳۸,۴۰۰ پوند تحقق یافت !

body copy

رویای کپی از بدن با ۳۸,۴۰۰ پوند تحقق یافت ! از این پس، هر کسی که ۳۸,۴۰۰ پوند (۱۹۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان) پول اضافه داشته باشد، می‌تواند یک کپی کامل از خودش را منجمد کند تا برای ...

رویای کپی از بدن با ۳۸,۴۰۰ پوند تحقق یافت !

از این پس، هر کسی که ۳۸,۴۰۰ پوند (۱۹۵,۰۰۰,۰۰۰ تومان) پول اضافه داشته باشد، می‌تواند یک کپی کامل از خودش را منجمد کند تا برای استفاده احتمالی در دهه‌های آینده، بتوان از آن استفاده کرد.
خودروهای اسپرت، قایق‌ها و هواپیماهای خصوصی را فراموش کنید. از این پس، مدیران اقتصادی، ستاره‌های ورزشی، افراد مشهور و خلاصه هر کس که ۳۸,۴۰۰ پوند (معادل ۱۹۵ میلیون تومان) پول اضافه داشته باشد، می‌تواند یک کپی کامل از خودش را منجمد کند تا برای استفاده احتمالی در چند دهه آینده، بتوان از آن استفاده کرد.

این سرویس که ادعا می‌شود برای اولین بار در جهان ارائه می‌شود، توسط شرکتی به نام سکیل ارائه می‌شود که خود بخشی از یک شرکت فرانسوی فن آوری ژنوم در بازار سهام یورونکس به نام سلکتیس است. این روش از دو ماه پیش در سوئیس، دبی، سنگاپور و ایالات متحده راه اندازی شده و شامل مراحل زیر است:

۱.گرفتن سلول‌ها از یک نمونه کوچک پوست که داروی بی حسی موضعی بر روی آن اعمال شده است
۲.انتقال نمونه‌ها به آزمایشگاه‌های سکیل
۳.راه‌اندازی مجدد نمونه‌ها در سلول‌های بنیادی چندکاره یا IPS، که ما آنها را به نام سلول‌های بنیادی می‌شناسیم.

2013-09-11_155159

این سلول‌ها در دمای منفی ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد منجمد و انبار می‌شوند تا برای بازسازی اندام‌های آسیب دیده بدن و ساختن دوباره بافت‌ها و درمان بیماری‌های احتمالی در آینده از آنها استفاده کرد. این روش مبتنی بر تحقیق پزشکی یک محقق ژاپنی به نام شینیا یاماناکا، برنده جایزه نوبل پزشکی ۲۰۱۲/۱۳۹۱ است.

به گفته آندره کولیکا، سرپرست کلکتیس: «شینیا یاماناکا غلط بودن یکی از پیش‌فرض‌های علم را ثابت کرد. او کشف کرد که می‌توان هر سلولی را از بدن گرفت و هر چیزی را در داخل آن اضافه کرد، سپس سلول وضعیت خود را فراموش کرده و دوباره به اولین مرحله حیات باز می‌گردد یعنی به ۹ ماه قبل از تولد. این سلول‌ها توانایی تبدیل به هر نوع بافتی از اندام‌های بدن را دارند. زمانی که این سلول‌ها منجمد می شوند، زمان متوقف می‌شود و این سلول‌ها بعد از آن دیگر رشد نکرده و تغییر نمی‌کنند».

این کار سکیل با بانک خون بند ناف (که در آن خون بند ناف ذخیره می‌شود تا در آینده برای ساخت مجدد خون از آن استفاده شود) متفاوت است. کولیکا می‌گوید: «ما فکر می‌کنیم که این روش بسیار محبوب خواهد، بود بخصوص برای افراد طبقه‌ای که همه چیز دارند، اما نمی‌توانند به مقابله با پیری بروند. این روش بسیار گران است ، بنابراین تنها برای قشر خاصی از افراد که می‌توانند آن را تهیه کنند، قابل دستیابی است. البته ۲۰ سال پیش تنها افراد ثروتمند تلفن‌ همراه داشتند ولی حالا همه آن را دارند!».

تخصص سلکتیس مهندسی ژنتیک و درمان با سلول‌های بنیادی است. به گفته دکتر کولیکا این شرکت از زمان تاسیس در ۱۹۹۹/۱۳۷۸، خانواده‌های جدیدی از محصولاتش را در زمینه‌های زیست دارویی، زیست فناوری کشاورزی، سلول‌های بنیادی و سوخت‌های جایگزین، عرضه کرده است.

دکتر کولیکا می‌گوید: «سکیل به انسان‌ها محتمل‌ترین شانس را در آینده پیشنهاد می‌دهد. انسان‌ها باید بتوانند فارغ از این که چند سال عمر دارند، “جوان زندگی کنند”. به محض اینکه درمان‌های دارویی احیاء کننده در دسترس قرار بگیرند، ما این توانایی به افراد ارائه می‌دهیم تا از سلول‌های خود برای مراقبت از خود استفاده کنند».

به گفته سکیل، سلول‌های IPS می‌توانند از سلول‌های افراد بالغ در هر زمانی از حیات آنها گرفته شوند. هرچند با توجه به تحلیل دی‌ان‌ای سلول‌های انسان‌ها با گذشت زمان، سکیل پیشنهاد می‌کند که افراد علاقه‌مند نمونه‌های پوستی خود را هر چه زودتر ارایه کنند.

:: خبرآنلاین

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.