فروش آیفون ۵ به اپل ۲۴ میلیارد دلار خسارت زد

iphone 5

فروش آیفون ۵ به اپل ۲۴ میلیارد دلار خسارت زد در اولین روز عرضه آیفون ۵، سهام شرکت اپل ۲.۲۸ درصد کاهش یافت. هر چند زمانی شرکت اپل به نوآوری در محصولات و غافلگیر کردن ...

فروش آیفون ۵ به اپل ۲۴ میلیارد دلار خسارت زد

iphone 5در اولین روز عرضه آیفون ۵، سهام شرکت اپل ۲.۲۸ درصد کاهش یافت.

هر چند زمانی شرکت اپل به نوآوری در محصولات و غافلگیر کردن هوادارانش شهره بود، ولی اکنون به نظر می‌رسد از تکرار موفقیت‌های سال‌های گذشته خود ناتوان مانده است. شبکه خبری راشا تودی، سری جدید آیفون ۵ که جدیدترین نسل گوشی‌های هوشمند اپل به شمار می‌رود، نتوانسته انتظارات سهامداران این شرکت را برآورده سازد.

این گوشی هوشمند در ۱۲ سپتامبر سال جاری (۲۱ شهریور ۱۳۹۲) در جریان کنفرانس اپل در سان فرانسیسکو معرفی شد.
در اولین روز عرضه محصول، سهام شرکت اپل با کاهش ۲.۲۸ درصدی مواجه شد و طی آن، ارزش هر سهام شرکت به ۴۹۴ دلار و ۶۴ سنت رسید. در فردای آن روز اوضاع از این هم بدتر شد: ارزش هم سهم با کاهش ۵.۴۴ درصدی، به ۴۶۷ دلار و ۷۱ سنت رسید.

به عبارت دیگر اپل در عرض دو روز، ۲۴ میلیارد و ۵۰۰ میلیون دلار را از دست داده است.

فروش خوب گوشی‌های جدید ۵C

هر چند عده‌ای معتقدند ضعف گوشی‌های آیفون ۵ سهامداران اپل را خشمگین و سرخورده کرده است، ولی برخی صاحب‌نظران بر این باورند که اپل نتوانسته مشخصات فنی این گوشی‌ها را تا زمان عرضه آنها محرمانه نگه دارد و از همین نقطه خسارات هنگفتی متحمل شده است.

iphone 5Cدر این میان قیمت بسیار بالای آیفون ۵C نیز مزید بر علت شده است.

قیمت گوشی ۵C با ۱۶ گیگابایت، ۵۴۹ دلار اعلام شده است که به نوبه خود رقم بالایی محسوب می‌شود. با این همه، اپل از فروش خوب گوشی‌های جدید خود خبر داده است. سایت خبری تک‌کرانچ، پس از آغاز پیش‌فروش، در عرض یک ساعت کل موجودی انبار اپل به پایان رسید.

اپل به کاربرانی که از ساعت دوم قصد خرید داشته‌اند، گفته که احتمالاً طی یک یا دو هفته آینده این محصول را دریافت خواهند کرد.

:: ایتنا

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.