دیدار روحانی با اوباما در سفر نیویورک از زبان رودز

Ben Rhodes

دیدار روحانی با اوباما در سفر نیویورک؛ احتمال دارد معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید Ben Rhodes گفت تعامل بین آمریکا و ایران در مجمع عمومی سازمان ملل محتمل است اما نشست رسمی برنامه‌ریزی نشده ...

دیدار روحانی با اوباما در سفر نیویورک؛ احتمال دارد

Ben Rhodesمعاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید Ben Rhodes گفت تعامل بین آمریکا و ایران در مجمع عمومی سازمان ملل محتمل است اما نشست رسمی برنامه‌ریزی نشده است.

به نقل از خبرگزاری یونایتد پرس اینترنشنال، بن رودز، معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید، گفت تعامل بین آمریکا و ایران در مجمع عمومی سازمان ملل محتمل است اما نشست رسمی برنامه‌ریزی نشده است.

این خبرگزاری با توجه به اظهارات بن رودز در آستانه سفر باراک اوباما، رئیس‌جمهور آمریکا، به نیویورک به منظور شرکت در مجمع عمومی سازمان ملل نوشت اگر دیداری بین آمریکا و ایران صورت بگیرد حتی اگر این دیدار در سطح پائین باشد، انتظار می رود که غیر رسمی برگزار شود.

رودز در یک کنفرانس تلفنی به خبرنگاران گفت ما هیچ نشست برنامه‌ریزی شده‌ای با رئیس‌جمهور ایران نداریم، اما اگر به این باور برسیم که دیپلماسی می تواند اهداف ما را پیش ببرد، ما همواره از آن استقبال می‌کنیم و در این مورد، هدف ما این است که ایران تعهدات بین‌المللی خود را تامین کند.

رودز در پاسخ به این سؤال که آیا از نظر کاخ سفید امکان هرگونه مذاکرات مناسب بین ایران و آمریکا در نیویورک فراهم است یا نه، گفت: ممکن است تعاملی در سطوح مختلف صورت بگیرد اما در این برهه زمانی در بین دیدارهای رسمی وزارت امور خارجه و کاخ سفید که عازم مجمع عمومی سازمان ملل هستند، هیچ گونه تعامل رسمی میان این دو کشور برنامه‌ریزی نشده است.

معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید در ادامه مصاحبه خود تاکید کرد که از جمله تعهدات بین‌المللی ایران این است که نشان دهد که برنامه هسته‌ای‌اش صرفا مقاصد صلح‌آمیز دارد.

این مقام ارشد آمریکایی با تأکید به این نکته موضوعات بین آمریکا و ایران مواردی نیستند که در یک بحث، حل و فصل شوند، در پایان گفت من فکر می‌کنم که لحن ما نشان دهنده استقبال ما از تعامل با ایران است اما تاکید داریم که کلمات ایرانی‌ها با عمل همراه باشد.
:: اینترفر به نقل از خبرگزاری برنا

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.