قیمت آیفون ۵C و ۵S در بازار ایران / نخرید!

sale iphone

قیمت آیفون ۵C و ۵S در بازار ایران / نخرید! قیمت ها نجومی و غیر واقعیست ؛ نخرید – با ورود اولین آیفون ۵C‌ و ۵S‌در ایران توسط مسافر، قیمت عرضه شده توسط فروشگاه نجومی ...

قیمت آیفون ۵C و ۵S در بازار ایران / نخرید!

قیمت ها نجومی و غیر واقعیست ؛ نخرید – با ورود اولین آیفون ۵C‌ و ۵S‌در ایران توسط مسافر، قیمت عرضه شده توسط فروشگاه نجومی تعیین شده است.
قیمت آیفون ۵S با ظرفیت ۱۶ گیگ حافظه در بازار ایران ۳ میلیون و هشتصد هزار تومان، مدل ۳۲ گیگی آن ۴ میلیون و دویست هزار تومان و مدل ۶۴ گیگی آن ۴ میلیون و هفتصد هزار تومان به فروش می رسد.

این در حالی است که در فروشگاه اپل آیفون ۵S در حجم ۱۶ گیگی ۶۴۹ دلار (با دلار ۲۹۰۰ می شود ۱ میلیون و ۸۸۲ هزار تومان)، ۳۲ گیگی ۷۴۹ دلار (۲ میلیون و ۱۷۲ هزار تومان)و ۶۴ گیگی حدود ۸۴۹ دلار (دو میلیون و ۴۶۲ هزار تومان) به فروش می رسد.

یعنی آیفونی که قیمتش دو میلیون و ۴۶۲ هزار تومان است را در بازار تهران ۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان به فروش می رسانند.

iphone 5Cگفتنی است آیفون ۵C‌ نیز در حجم ۱۶ گیگ در بازار تهران دو میلیون ۸۴۰ هزار تومان تعیین شده که این گوشی نیز در اپل استور ۵۴۹ دلار معادل ۱ میلیون ۵۹۲ هزار تومان است.

جالب اینجاست که فروشندگان عمده خودشان با حضور در فروشگاههای اپل در سطح اروپا آنرا به قیمت نصف آنچه می فروشند، خریده اند و یا با پرداخت مبلغی جزیی به مسافران، سود کلانی را در برابر این معامله به دست می آورند.

این در حالی است که قیمت دلار در حال سقوط بوده و علی رغم کاهش قیمت دلارف فروشندگان حاضر به فروش موبایل و تبلت خود به قیمت روز نیستند و سعی می کنند گرانتر هم به مشتری بیچاره بفروشند.

کارشناسان معتقدند خریداران ایرانی باید منتظر سقوط بیشتر نرخ ارز و ارزان تر شدن موبایل و تبلت باشند و اگر هم عجله دارند می توانند با رفتن به خارج از کشور و خرید از اپل (اجازه فروش به ایرانی ها داده شد است) در مجموع هزینه هایشان کمتر از قیمت تهران شود و یا اینکه صبر کنند تا حباب قیمتی در بازار تهران شکسته شود تا ان را کمتر از رقم امروز خریداری کنند.

:: ایتنا نقل از خبرآنلاین

5/ 4٫50

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(2 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.