سال گذشته اپراتورها از مردم ۱۳هزار میلیارد تومان پول گرفتند

phone calls

۱۳ میلیارد تومان مکالمه تلفن ثابت و همراه در سال گذشته کاربران تلفن ثابت و همراه ایرانی، سال گذشته ۱۳هزار میلیارد تومان سود را از طریق مکالمه نصیب مخابرات کرده‌اند. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ...

۱۳ میلیارد تومان مکالمه تلفن ثابت و همراه در سال گذشته

phone callsکاربران تلفن ثابت و همراه ایرانی، سال گذشته ۱۳هزار میلیارد تومان سود را از طریق مکالمه نصیب مخابرات کرده‌اند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: سال گذشته مردم ۱۳هزار میلیارد تومان با تلفن ثابت و همراه مکالمه کردند.
۱۳هزار میلیارد تومان مکالمه ایرانی‌ها با تلفن ثابت و همراه در سال گذشته

محمود واعظی امروز در مراسم افتتاحیه چهاردهمین نمایشگاه مخابرات و اطلاع‌رسانی (تله‌کام۲۰۱۳) اظهار داشت: طی هفته‌های اخیر که در وزارت اطلاعات و فناوری اطلاعات بوده‌ام مشاهده کرده‌ام که کارخانه‌ها و واحدهای تولیدی که در گذشته باحدود ۵۰۰ تا ۷۰۰ نفر فعالیت می‌کردند اکنون با کمتر از ۱۰۰نفر در حال فعالیت هستند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: تغییر شرایط کارخانه‌ها و کارگاه‌های تولیدی حوزه ICT متأثر از قوانین کشور است.
وی ادامه داد: وظیفه وزارتخانه‌ها و دستگاه‌های اجرایی اجرای قوانین کشور است که این قوانین بر فعالیت بخش خصوصی تأثیر می‌گذارد.

وی گفت: در اینجا به تمام صنعتگران بخش خصوصی این قول را می‌دهم که از بخش خصوصی حمایت خواهیم کرد.

واعظی گفت: در کنار حمایت دولت از بخش خصوصی باید این نکته را نیز عرض کنم که بخش خصوصی همواره از دولت انتظار حمایت داشته و دارد اما آنچه که به خودشان مربوط است را با بی‌تفاوتی نگاه می‌کنند.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: برای مثال اپراتورها همه خصوصی هستند و در پروانه آنها قید شده که باید درصد قابل توجهی از فعالیت‌ها و تجهیزاتشان را از بخش داخلی استفاده کنند.

وی ادامه داد:‌ اما در واقع می‌بینید که به دلیل اینکه یک کشور جنس ارزان‌تر و سریعتری تحویل می‌دهند از محصولات خارجی استفاده می‌کنند.

وی گفت: تا زمانی که این تصور در بخش خصوصی برای فعالین بخش خصوصی وجود دارد چه انتظاری از دولت است.

واعظی ادامه داد: اما ما کاری به این موضوع نداریم. وزارت ارتباطات دو رویکرد را در برنامه خواهد داشت.

*شرایط را به ۸ سال قبل بازمی گردانیم
وی توضیح داد: نخست اینکه آنچه مربوط به خودمان است شرایط را به قبل از هشت سال پیش بازگردانیم، همچنین از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی خواسته‌ایم که بر اپراتورها اعمال حاکمیت کنند و به گونه‌ای نظارت کند که هر آنچه در پروانه است لحاظ کند.

وی همچنین در بخشی از سخنان خود یادآور شد: در سال گذشته اپراتورهای تلفن ثابت و همراه از مردم ۱۳هزار میلیارد تومان پول گرفتند اما باید دید که چه میزان از این درآمد را صرف توسعه زیرساخت‌ها کردند.

:: اینترفر به نقل از ایتنا ، فارس

5/ 3٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.