چه وقت با سوزش سردل به پزشک مراجعه کنیم / راه درمان

Heartburn

چه وقت با سوزش سردل به پزشک مراجعه کنیم / راه درمان اگر با رعایت این موارد و تغییر شیوه های معمول زندگی و رفتاری در زندگی علائم آن بهتر نشد مصرف شربتی آنتی اسید ...

چه وقت با سوزش سردل به پزشک مراجعه کنیم / راه درمان

gastroesophageal Refluxاگر با رعایت این موارد و تغییر شیوه های معمول زندگی و رفتاری در زندگی علائم آن بهتر نشد مصرف شربتی آنتی اسید یا یک قرص کم کننده اسید مثل رانیتیدین و فاموتیدین را توصیه می کنیم ولی اگر با رعایت این موارد علائم بهبود ظاهر نشد حتما به پزشک مراجعه شود.

دکتر میترا عاملی فوق تخصص گوارش در خصوص علت سوزش سردل گفت:‌سوزش سردل یک علامتی است که مهمترین علت آن ریفلاکس محتویات معده به مری است.

وی اظهار داشت: مطالعات مختلف نشان داده است که در افراد نرمال هم به طور معمول در ۲۴ ساعت یک یا دو بار سوزش سردل تجربه می شود ولی زمانی که این مشکل کیفیت زندگی را مختل کند و تکرار شود در این صورت باید بررسی بیشتری انجام شود.

وی در ادامه گفت: هر مریضی که با سوزش سردل به پزشک مراجعه می کند در صورتی که این سوزش همراه با علائم هشدار دهنده مانند استفراغ خونی و کاهش وزن باشد باید بررسی بیشتری با اندوسکوپی شود.

این فوق تخصص گوارش گفت:‌شایعترین علت سوزش سردل برگشت محتویات اسیدی معده به مری است اما برگشت محتویات غیر اسیدی می تواند با سوزش سردل همراه باشد منتها گاهی اوقات ممکن است بیماران مشکلات قلبی را به صورت سوزش سردل و احساس ناراحتی در ناحیه زیر جناق یا حتی پشت جناق ذکر کنند.

مراجعه به پزشک

Heartburn-doctorوی عنوان کرد: مریضی که با این علائم مراجعه می کنندحتما باید به لحاظ اینکه مشکلات قلبی و عروقی داشته باشد سوال های بیشتری صورت گیرد و اگر مریض گفت که پشت جناق احساس سنگینی همراه با سوزش می کنم و یا این حالت انتشار پیدا می کند در این صورت باید در نظر داشته باشیم که ممکن است مریض مشکل قلبی داشته باشد همچنین اگر کسی بیشتر از ۵ سال سوزش سر دل داشت حتما باید به پزشک مراجعه کند تا مورد بررسی قرار گیرد.

وی خاطر نشان کرد: در مورد کسی که با سوزش سردل مراجعه می کند اگر علائم هشدار دهنده علائم قلبی و علائم طولانی مدت نداشت در این صورت توصیه می کنیم که چای کمرنگ بخورید قهوه نسکافه فست فود و غذای چرب استفاده نکنند بیمار زمانی که می خوابد اگر گردن درد ندارد ترجیحا از دو عدد بالش زیر سر گذاشته و شب ها از غذای سبک استفاده کنند همچنین حتی گاهی نوشید یک لیوان آب به برطرف کردن سوزش سردل کمک می کند.

وی در پایان گفت: اگر با رعایت این موارد و تغییر شیوه های معمول زندگی و رفتاری در زندگی علائم آن بهتر نشد مصرف شربتی آنتی اسید یا یک قرص کم کننده اسید مثل رانیتیدین و فاموتیدین را توصیه می کنیم ولی اگر با رعایت این موارد علائم بهبود ظاهر نشد حتما به پزشک مراجعه شود.

:: اینترفر به نقل از دریچه ، باشگاه خبرنگاران

5/ 0٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(0 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.