کودک عصبانی را با در آغوش گرفتن آرام کنید

Calm the angry child

کودک عصبانی را با در آغوش گرفتن آرام کنید یک متخصص اطفال گفت: هنگامی که کودک در حال خشم شدید است، مادر باید با استفاده از روش صحیح در آغوش گرفتن، به کاهش خشم و ...

کودک عصبانی را با در آغوش گرفتن آرام کنید

یک متخصص اطفال گفت: هنگامی که کودک در حال خشم شدید است، مادر باید با استفاده از روش صحیح در آغوش گرفتن، به کاهش خشم و ایجاد احساس آرامش فرزندش کمک کند.

دکتر جواد فیض:  منطقه دانشگاه علوم پزشکی تهران با بیان اینکه آرام کردن کودک هنگام خشم شدید بسیار اهمیت دارد، گفت: والدین باید هنگام خشم شدید کودک، او را در آغوش بگیرند.

وی گفت: هنگامی که کودک در حال خشم شدید است، اشیاء را پرت می‌کند، لگد می‌زند و گاز می‌گیرد مادر باید با استفاده از روش صحیح در آغوش گرفتن، به کاهش خشم و ایجاد احساس آرامش فرزندش کمک کند.

angry childاین متخصص اطفال گفت: مادر باید کودک را میان بازوان خود گرفته و به سینه بفشارد، در حالتی که کودک لگد می‌زند، کتف کودک به سمت سینه مادر باشد و زانوهای خود را روی ران‌های فرزندش تا کند، در این حالت کودک نمی‌تواند لگد بزند.

دکتر فیض در ادامه افزود: در این شرایط ممکن است کودک برای رهایی به گفته‌هایی متوسل شود، مثلا بگوید: می خواهم به دستشویی بروم، اگر آرام شده می‌توان خواسته‌اش را انجام داد، در غیراینصورت باید او را محکم نگه داشت.

وی یادآور شد: پس از آرام شدن، اجازه بدهید کودک مدتی در کنار شما دراز بکشد، باید توجه داشت که استفاده از روش در آغوش گرفتن کودک زمانی موثر است که مادر نیز آرامش داشته باشد.

دکتر فیض خاطرنشان کرد: اگر مادر آرامش نداشته باشد، کودک احساس می‌کند که با این روش قصد تنبیه او را دارد و در این حالت خشم او شدیدتر می‌شود.

وی گفت: توجه دادن کودک به اسباب بازی یا بازی هنگام خشم شدید، سبب می‌شود که کودک از حالت خشم خارج شود، والدین باید با دلسوزی و درک اینکه مغز کودک رشد نکرده به او کمک کنند تا به تدریج با بزرگتر شدن بتواند خشم خود را کنترل کند.

:: اینترفر به نقل از ایسنا

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(3 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.