آغاز انتخابات ریاست جمهوری آذربایجان / هم اکنون

elham aliof

انتخابات ریاست‌ جمهوری آذربایجان آغاز شد ۵ میلیون واجد شرایط شرکت در انتخابات آذربایجان به حوزه‌های رأی‌گیری می‌روند تا رئیس‌جمهور این کشور را انتخاب کنند. به گزارش خبرگزاری فرانسه؛ آذربایجانی‌ها از امروز (چهارشنبه) پای صندوق‌های ...

انتخابات ریاست‌ جمهوری آذربایجان آغاز شد

۵ میلیون واجد شرایط شرکت در انتخابات آذربایجان به حوزه‌های رأی‌گیری می‌روند تا رئیس‌جمهور این کشور را انتخاب کنند.
به گزارش خبرگزاری فرانسه؛ آذربایجانی‌ها از امروز (چهارشنبه) پای صندوق‌های رأی رفتند تا در انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت کنند. به احتمال قریب به یقین الهام علی اف برای بار سوم ریاست‌جمهوری را به دست خواهد گرفت.

حوزه‌های رأی‌گیری در باکو در ساعت ۸ صبح به وقت محلی باز شدند. در حدود ۵ میلیون نفر در این کشور نفت‌خیز واجد شرایط رأی دادن هستند.

الهام علی‌اف ۵۱ ساله ابتدا در سال ۲۰۰۳ و پس از مرگ پدرش حیدر علی‌اف به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شده و به مدت ۱۰ سال بر این کشور حکومت کرد.

مخالفین در ابتدا درباره حمایت از رستم ابراهیم‌بیگ‌اف، فیلمنامه‌نویس برنده اسکار، به توافق رسیدند. اما زمانی که مقامات به دلیل تابعیت دو گانه روسی-آذربایجانی وی از کاندیداتوری‌اش را رد کردند،‌ مخالفین بر حمایت از جمیل حسن‌لی، تاریخ‌نگار و وکیل، روی ‌آوردند.

حسنلی اعلام کرده است که در صورت انتخاب شدن بعد از دو سال از قدرت کناره‌گیری کرده و آذربایجان را وارد سیستم پارلمانی سازد.

:: اینترفر به نقل از خبرآنلاین ، تسنیم

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.