حمایت چین از حضور ایران در کنفرانس ژنو ۲

chaina

حمایت چین از حضور ایران در کنفرانس ژنو ۲ وزارت خارجه چین ضمن حمایت از حضور ایران در کنفرانس ژنو ۲ تاکید کرد که حل بحران سوریه بدون حضور کشورهای دارای نفوذ منطقه‌ای امکانپذیر نیست. ...

حمایت چین از حضور ایران در کنفرانس ژنو ۲

وزارت خارجه چین ضمن حمایت از حضور ایران در کنفرانس ژنو ۲ تاکید کرد که حل بحران سوریه بدون حضور کشورهای دارای نفوذ منطقه‌ای امکانپذیر نیست.

شینهوا- وزارت خارجه چین از مشارکت ایران در کنفرانس ژنو ۲ درباره حل بحران سوریه حمایت کرد.

«هوا چونیانگ» سخنگوی وزارت خارجه چین گفت: حل و فصل بحران سوریه بدون مشارکت و حمایت کشورهای منطقه ای به ویژه کشورهایی که در سوریه دارای نفوذ هستند امکان پذیر نیست.

«ماری هارف» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا پیش از این گفته بود که اگر ایران از بیانیه کنفرانس ژنو ۱ و فرایند دولت انتقالی در سوریه حمایت کند واشنگتن از مشارکت این کشور در کنفرانس ژنو ۲ استقبال خواهد کرد.
این درحالیست که مرضیه افخم سخنگوی وزارت خارجه ایران روز سه شنبه، پذیرفتن هرگونه پیش شرطی برای شرکت در مذاکرات سوریه را رد کرد.

سخنگوی وزارت خارجه چین تاکید کرد که راه حل سیاسی تنها راه ممکن برای موضوع سوریه است.
وی افزود: پکن امیدوار است طرف‌های حاضر در بحران سوریه فرصت را غنیمت بشمارند و تلاش‌های خود را برای برگزاری کنفرانس ژنو ۲ افزایش دهند و به دنبال حل سریع این بحران از طریق گفت‌وگو و مذاکره باشند.

کنفرانس ژنو ۲ قرار است به ابتکار روسیه و آمریکا برای پایان دادن به بحران سوریه برگزار شود اما به دلیل اختلافات موجود تا کنون برگزار نشده است.

:: خبر اینترفر به نقل از رجانیوز، خبرفارس

5/ 3٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.