فیلم هندی پرفروش «شعله» در قالب سه‌بعدی روی پرده می‌رود

13-10-23-11644sholay

 فیلم هندی  پرفروش «شعله» در قالب سه‌بعدی روی پرده می‌رود نسخه سه‌بعدی «شعله» ژانویه اکران می‌شود دارمندرا و آمیتاب باچان بازیگران اصلی فیلم موافقت کرده‌اند برای اکران مجدد آن از ژانویه ۲۰۱۴ تبلیغ کنند. شرکت ...

 فیلم هندی  پرفروش «شعله» در قالب سه‌بعدی روی پرده می‌رود

نسخه سه‌بعدی «شعله» ژانویه اکران می‌شود
دارمندرا و آمیتاب باچان بازیگران اصلی فیلم موافقت کرده‌اند برای اکران مجدد آن از ژانویه ۲۰۱۴ تبلیغ کنند.

شرکت مایا دیجیتال از سال ۲۰۱۱ روی نسخه سه‌بعدی «شعله» کار می‌کند که در ۱۹۷۵ به کارگردانی رامش سیپی ساخته شد و از آن به عنوان یکی از کلاسیک‌های سینمای هند یاد می‌شود.

دست‌اندرکاران تبدیل نسخه ۳۵ میلی‌متری «شعله» با الگو قرار دادن فیلم‌های «تایتانیک» و «پارک ژوراسیک» تنها تعدادی از صحنه‌های این فیلم ۱۶۲ دقیقه‌ای را سه‌بعدی کرده‌اند.

«شعله» در اولین اکران خود به فروش بسیار خوب ۲۵ میلیون دلار دست پیدا کرد و به مدت پنج سال در یک سینما در بمبئی اکران شد.

داستان درباره دو راهزن است که به یک پلیس بازنشسته کمک می‌کنند انتقام خود و خانواده‌اش را از تبهکاری مخوف بگیرد.

«شعله» عناصری از دو فیلم «هفت دلاور» و «هفت سامورایی» را وام گرفته و از آن به عنوان اولین وسترن «کاری» بالیوود یاد می‌شود که معادل وسترن اسپاگتی ایتالیایی است.

هما مالینی، جایا بادوری، سانجیو کومار و امجد خان دیگر بازیگران این فیلم هستند. «شعله» موقعیت کاری باچان را که آن زمان بازیگری جویای نام بود، متحول کرد.

سیپی قبل از اکران «شعله» به خاطر مسائل مربوط به مالیات حقوق خود نسبت به این فیلم را واگذار کرد، اما بعدا سعی کرد بار دیگر آن را به دست آورد. با این حال، یک دادگاه با درخواست سیپی برای به تعویق افتادن اکران نسخه سه‌بعدی «شعله» تا به نتیجه رسیدن دعوای حقوقی او مخالفت کرده است.

5/ 4٫33

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(3 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.