php.net در لیست سیاه گوگل/ php.net منتشرکننده بدافزار

google API

php.net در لیست سیاه گوگل / php.net منتشرکننده بدافزار API مرور امن گوگل مدعی است كه این وب‌سایت مشهور در حال انتشار بدافزار است. API مرور امن گوگل، كه یك سرویس لیست سیاه امنیتی است ...

php.net در لیست سیاه گوگل / php.net منتشرکننده بدافزار

API مرور امن گوگل مدعی است كه این وب‌سایت مشهور در حال انتشار بدافزار است.

API مرور امن گوگل، كه یك سرویس لیست سیاه امنیتی است كه در مورد وب‌سایت‌های مشكوك هشدار می‌دهد، سایت php.net را در فهرست سایت‌های مشكوك قرار داده است.
در نتیجه كاربران كروم و فایرفاكس كه می‌خواهند این سایت را مشاهده نمایند، یك هشدار ترسناك را دریافت می‌كنند.

PHP یك زبان اسكریپت نویسی سمت سرور بسیار مشهور است و PHP.net صفحه خانگی آن به شمار می‌رود. بنیان گذار PHP (راسموس لردورف) ادعا كرده است كه این یك تشخیص اشتباه بوده است.

جزئیات ارائه شده توسط گوگل شامل اطلاعات ذیل می‌باشد:

از ۱۶۱۳ صفحه تست شده این سایت در ۹۰ روز گذشته، ۴ صفحه مشكوك به دانلود و نصب نرم‌افزار مخرب بدون رضایت كاربر بوده‌اند. آخرین تاریخ مشاهده این سایت توسط گوگل ۲۴ اكتبر بوده است و آخرین محتوای مشكوك در روز ۲۳ اكتبر بر روی این سایت یافت شده است.

نرم‌افزار خرابكار حاوی ۴ تروجان بوده است.
نرم‌افزار خرابكار بر روی ۴ دامنه شامل cobbcountybankruptcylawyer.com/، stephaniemari.com/ و northgadui.com میزبانی شده است
به نظر می‌رسد كه ۳ دامنه شامل stephaniemari.com/، northgadui.com/ و satnavreviewed.co.uk/ به عنوان واسطه برای انتشار بدافزار در میان بازدیدكنندگان این سایت كار می‌كنند.

تحلیل‌های Netcraft به این نكته اشاره كرده است كه ممكن است PHP.net مورد سوء استفاده قرار گرفته باشد. و فایل‌های مخرب مزبور از PHP حذف شده‌اند.

:: خبر اینترفر به نقل از ایتنا

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.