قیمت گربه پرشین ۵۰۰تا ۲ میلیون تومان/غذای ماهانه ۷۰ هزار

2013-11-01_133033

قیمت گربه پرشین ۵۰۰تا ۲ میلیون تومان/غذای ماهانه ۷۰ هزار یک فروشنده گربه‌های پرشین گفت: قیمت‌گذاری این نژاد گربه به خلوص نژاد صورت و سایز پا بستگی دارد. موعظ توکلی ، اظهار کرد: قیمت توله ...

قیمت گربه پرشین ۵۰۰تا ۲ میلیون تومان/غذای ماهانه ۷۰ هزار

1480qc77یک فروشنده گربه‌های پرشین گفت: قیمت‌گذاری این نژاد گربه به خلوص نژاد صورت و سایز پا بستگی دارد.

موعظ توکلی ، اظهار کرد: قیمت توله گربه‌های پرشین از ۵۰۰ تا دو میلیون تومان است که نژاد اصلی آنها ایرانی بوده اما با مرور زمان پوزه آن کوچک شده و به اصطلاح با نام فلت به فروش می‌رسد.

وی ادامه داد: نژاد اصلی یا پوزه‌دار از نژاد فلت ارزان‌تر بوده اما قوای بدنی نژاد فلت ضعیف‌تر است.

او تاکید کرد: برای تولد نژاد خوب و قوی گربه نژاد فلت و نژاد پوزه‌دار را با هم ترکیب می‌کنند.

توکلی در رابطه با هزینه ماهانه غذای گربه‌های پرشین گفت: غذای اصلی این گربه‌ها ماهانه ۶۰ تا ۷۰ هزار تومان است و در کنار آن می‌توان غذای خانگی هم به آنها داد.

وی هم‌چنین در رابطه با خاک مناسب برای گربه گفت: در حال حاضر نیاز بازار از طریق خاک ایران و خاک وارداتی تامین می‌شود. خاک ایرانی هر پنج کیلو ۴ تا ۶ هزار تومان و خاک وارداتی هر پنج کیلو ۲۰ تا ۳۰ هزار تومان به فروش می‌رسد.

او تاکید کرد: اگر روزانه خاک گربه تمیز شود برای ۱۵ روز می‌توان از آن استفاده کرد.

این فروشنده گربه‌های پرشین افزود: دوره معاینه پزشکی و واکسیناسیون گربه‌های پرشین شش ماه یکبار است.

وی افزود: با وجود این‌که گربه پرشین از نژاد ایرانی بوده و در ایران پرورش می‌یابند از کشور اوکراین که مرکز اصلی پرورش حیوانات خانگی به مانند سگ و گربه است نیز وارد می‌شود.

او تاکید کرد: پرورش گربه در خانه صورت می‌گیرد، زیرا باید به طور دائم به آن رسیدگی و محبت شود.

وی در رابطه با خانه، محل خواب، وسایل بازی و وسیله حمل‌ونقل گربه افزود: ۹۵ درصد این محصولات وارداتی بوده و با دلار آزاد تامین می‌شود. هم‌چنین چند کارخانه غذای حیوان تولید می‌کند که کیفیت چندان مناسبی ندارد.

وی در رابطه با جواز کسب این‌گونه واحد‌های فروش گفت: هر فردی که بخواهد مغازه فروش گربه یا وسایل نگهداری سگ و گربه راه‌اندازی کند باید از اتحادیه صنف امور لوازم بهداشتی و دامی وزارت کشاورزی جواز مرتبط دریافت کند.

:: خبراینترفر به نقل از ایسنا

5/ 4٫40

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(5 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.