میوه تازه و یخ زده” بخورید

2013-11-12_224641

میوه تازه و یخ زده” بخورید همیشه متخصصان تغذیه مردم را به مصرف میوه و سبزی های تازه تشویق می کنند اما آزمایش های محققان روی میوه‌ها نشان می‌دهد میزان “ویتامین‌ها” و “آنتی اکسیدان‌های” میوه ...

میوه تازه و یخ زده” بخورید

همیشه متخصصان تغذیه مردم را به مصرف میوه و سبزی های تازه تشویق می کنند اما آزمایش های محققان روی میوه‌ها نشان می‌دهد میزان “ویتامین‌ها” و “آنتی اکسیدان‌های” میوه های یخ زده بیشتر از محصولات تازه است.

خواص میوه ها و سبزی های تازه به شرطی حفظ می شود که بلافاصله بعد از چیدن مصرف شوند در صورتی  که بیشتر محصولاتی که بدست ما می ر‌سد مدت ها در انبار مانده و خواص تغذیه‌شان از دست رفته است.

اسپری کردن آب روی میوه ها و سبزی ها باعث می‌شود ظاهری جذاب و تازه پیدا کنند همچنین نگهداری از این مواد غذایی در یخچال باعث می‌شود همان باقیمانده مواد مغذی شان را هم از دست بدهند درحالی که سبزی‌ها و میوه های یخ زده و نگهداری آنها در یخچال باعث می‌شود که سطح بالاتری از ویتامین ها و آنتی اکسیدان ها در آنها وجود داشته باشد و با مصرف‌شان حداکثر “مواد مغذی” جذب بدن شود.

بهتر است مواد غذایی را در ظروف شیشه ای در یخچال و “یخچال فریزر” نگهداری کنید این روش باعث می‌شود که سطح ویتامین ها و مواد غذایی مفید حفظ شود.

:: خبر اینترفر به نقل از دریچه

5/ 3٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.