نتیجه والیبال ایران و آمریکا / پیروزی تیم ملی ایران

volleyball iran america

نتیجه والیبال ایران و امریکا / پیروزی تیم ملی ایران پیروزی تاریخی تیم ملی والیبال ایران برابر آمریکا – در چهارمین بازی جام بین قاره‌ای در ژاپن، والیبالیست‌های کشورمان ساعت ۶:‌۴۰ امروز به مصاف تیم ...

نتیجه والیبال ایران و امریکا / پیروزی تیم ملی ایران

پیروزی تاریخی تیم ملی والیبال ایران برابر آمریکا – در چهارمین بازی جام بین قاره‌ای در ژاپن، والیبالیست‌های کشورمان ساعت ۶:‌۴۰ امروز به مصاف تیم سوم رنکینگ جهانی رفتند و در یک بازی دیدنی برابر این تیم به برتری رسیدند. این دیدار که سومین رویارویی تاریخ والیبال ایران و آمریکا بود، با نخستین پیروزی ایران همراه بود.

تیم والیبال کشورمان در سه بازی اخیر خود در جام بین قاره‌ای یک پیروزی ارزشمند برابر ایتالیا کسب کرده و در دو بازی دیگر برابر برزیل و روسیه شکست خورده است؛ این چهارمین دیدار بزرگ ایران در این رقابت‌ها بود که برابر قهرمان منطقه کونکاکاف که سابقه قهرمانی جهان و المپیک را هم در کارنامه خود دارد، برگزار شد. به این ترتیب، ایران از چهار دیدار بزرگ خود در این رقابت‌ها، دو پیروزی و دو شکست ‌در کارنامه خود ثبت کرده است.

بنا بر این گزارش، آمریکایی‌ها همواره در میان مدعیان والیبال جهان برای خود اسم و رسمی داشتند. قهرمانی المپیک سال‌های ۱۹۸۴، ۱۹۸۸ و ۲۰۰۸ در کنار ده‌ها عناوین دیگر، کلکسیونی از افتخارات را در تاریخ والیبال این کشور پدید آورده است. فدراسیون جهانی والیبال از آمریکا به ‌چهارمین تیم پرافتخار تاریخ والیبال جهان یاد می‌کند. ایران در آخرین دیدار خود در این رقابت‌‌ها باید به مصاف ژاپن میزبان برود که رقیب سنتی ما در آسیاست.

ایران ۳ – آمریکا ۲

ست اول : ایران   ۲۸ – ۲۶   آمریکا   / ست دوم: ایران   ۱۹ – ۲۵   آمریکا
ست سوم: ایران   ۱۹ – ۲۵    آمریکا  / ست چهارم: ایران   ۲۷ -۲۵   آمریکا
ست پنجم: ایران   ۱۸ – ۱۶   آمریکا

سعید معروف، محمد موسوی، شهرام محمودی، فرهاد قائمی، عادل غلامی، مجتبی میرزاجانپور و فرهاد ظریف ترکیب تیم ایران را در آغاز مسابقه به نمایش گذاشتند.

تیم ملی کشورمان که پس از بازی نخست امیرغفور، یکی از بازیکنان تأثیرگذار خود را از دست داده بود، در ست نخست این بازی با مصدومیت محمد موسوی، یکی دیگر از بهترین بازیکنان کشورمان روبه‌رو شد تا به این ترتیب به بازیکنان رو نیمکت اتکا کنند.

با این حال، این بازی را باید بازی تعویض‌های خوب ولاسکو دانست، چرا که پس از گره خوردن بازی او، مهدوی را به جای معروف راهی زمین کرد و همین ‌باعث شد تا جریان بازی در ست چهارم به سود ما تغییر کند و سرانجام در ست پنجم، تیم کشورمان برنده بازی شود.

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(2 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.