برای خودروسازان فرش قرمز پهن نکنیم

Red Carpet

برای خودروسازان فرش قرمز پهن نکنیم بر اساس آمار منابع رسمي، آلودگي هوا سالانه جان سه هزار نفر از شهروندان تهراني را مي گيرد و زمان آن رسيده که اين موضوع را ريشه اي تر ...

برای خودروسازان فرش قرمز پهن نکنیم

بر اساس آمار منابع رسمي، آلودگي هوا سالانه جان سه هزار نفر از شهروندان تهراني را مي گيرد و زمان آن رسيده که اين موضوع را ريشه اي تر مورد توجه قرار دهيم.

مهندس محمد حقّاني افزود: علاوه بر سه هزار نفري که سال گذشته بر اثر آلودگي هوا در تهران فوت کردند، يک هزار نفر ديگر نيز بر اثر تصادفات رانندگي جان خود را از دست دادند و اين در حالي است که خودروهاي آلاينده و غير استاندارد هر سال جان چهار هزار شهروند تهراني را مي گيرند.

وي با اشاره به اين که علاوه بر اين در ۸ سال گذشته مشکلات ناشي از خودروهاي توليد داخل نه تنها کمتر نشده بلکه بيشتر نيز شده و در صنعت خودروسازي به جاي اين که پيشرفت داشته باشيم پسرفت داشته ايم، اظهار کرد: در چنين شرايطي چرا بايد براي کارخانجات خودروسازي فرش قرمز پهن کنيم؟

مهندس حقّاني با بيان اين که بهترين قوانين را در زمينه کاهش آلودگي هوا داريم اما اجرا نشدن آن ها اوضاع را هر روز وخيم تر از روز پيش مي کند، تصريح کرد: نقش حمل و نقل عمومي در کاهش آلودگي هوا کليدي است و براي داشتن هواي پاک لازم است حمل و نقل عمومي به ويژه مترو گسترش پيدا کند.
وي با تاکيد بر اين که روزانه صدها هزار دستگاه خودروي فرسوده به همراه صدها هزار دستگاه موتورسيکلت معيوب در شهر تهران تردد کرده و هر روز انبوه آلاينده هاي مهلک و گازهاي سمي را وارد هواي اين شهر مي نمايند، اضافه کرد: هر قدر هم که براي کاهش آلودگي هوا جلسه بگذاريم، مشکل آلودگي هوا را نمي توانيم کم کنيم.

رييس کميته محيط زيست و خدمات شهري شوراي اسلامي شهر تهران در پايان خاطرنشان کرد: بدون ترديد شاهراه حياتي نجات تهران از بحران آلودگي هوا با عبور از ريل هاي مترو به مقصد خواهد رسيد و از اين رو توسعه و تکميل شبکه متروي پايتخت مي بايست بيش از پيش مورد توجه قرار گيرد.

:: خبر اینترفر به نقل از آریا

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.