نشان افتخار دولت ژاپن به عباس کیا رستمی اهدا شد

2013-12-14_203543

نشان افتخار دولت ژاپن رسما به عباس کیارستمی اهدا شد این کارگردان سرشناس سینمای ایران، امروز، ۲۳ آذرماه،‌ نشان افتخار «خورشید تابان‌، انوار زرین به همراه نقش گل» را به صورت رسمی در سفارت ژاپن ...

نشان افتخار دولت ژاپن رسما به عباس کیارستمی اهدا شد

این کارگردان سرشناس سینمای ایران، امروز، ۲۳ آذرماه،‌ نشان افتخار «خورشید تابان‌، انوار زرین به همراه نقش گل» را به صورت رسمی در سفارت ژاپن دریافت کرد.

خبر اعطای این نشان افتخار به کیارستمی به پاس خدمات ارزشمند و مساعدت در ایجاد تبادلات فرهنگی و تفاهم متقابل بین ایران و ژاپن‌، ارتقای سطح فیلم در ژاپن و گسترش فرهنگ ژاپن در سراسر دنیا از جمله ایران از طریق فعالیت‌های هنری، سوم نوامبر مصادف با ۱۲ آبان‌ماه اعلام شد.

نشان افتخار «خورشید تابان‌، انوار زرین به همراه نقش گل» به زبان ژاپنی «Kyokujitsu shoujusho» خوانده می‌شود.

2013-12-14_204328کیارستمی در سال‌های اخیر فیلمی به نام «like someone in love» (مثل یک عاشق) را در ژاپن‌ ساخت که در جشنواره‌ی فیلم کن به نمایش درآمد. همچنین نشریه نیویورکر فیلم «مثل یک عاشق» را پس از ساخته‌های اسکورسیزی و «ترنس مالیک» به عنوان بهترین فیلم سال معرفی کرد.

این کارگردان سرشناس سینمای ایران که متولد ۱۳۱۹ تهران است، با ساخت فیلم‌های کوتاه و بلند به‌عنوان شاخص‌ترین فیلم‌ساز ایرانی در عرصه‌ی بین‌المللی مطرح شده است.

کارنامه‌ی فیلم‌سازی‌کیارستمی :

کیارستمی در کارنامه‌ی فیلم‌سازی‌اش ساخت فیلم‌های کوتاه «نان و کوچه»، «زنگ تفریح»، «تجربه»، «دو راه حل برای یک مساله» و .. و فیلم‌های بلند «گزارش» ۱۳۵۶، «اولی‌ها» ۱۳۶۲، «خانه‌ی دوست کجاست؟» ۱۳۶۵، «مشق شب» ۱۳۶۶، «کلوز‌آپ، نمای نزدیک» ۱۳۶۸، «زندگی و دیگر هیچ» ۱۳۷۰، «زیر درختان زیتون» ۱۳۷۳، «طعم گیلاس» ۱۳۷۶، «باد ما را خواهد برد» ۱۳۷۷، «ABC آفریقا» ۱۳۷۹ را دارد.

:: خبر اینترفر به نقل از ایسنا

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.