چای با لیموترش مفید است یا مضر ؟

2014-01-19_172615

چای با لیموترش مفید است یا مضر ؟ اگر چاشنی، چایی تان لیمو ترش است بخوانید – مصرف چای همراه آب‌لیموی تازه نه ‌تنها اشکالی ندارد بلکه عادت غذایی بسیار خوبی هم محسوب می‌شود. به ...

چای با لیموترش مفید است یا مضر ؟

اگر چاشنی، چایی تان لیمو ترش است بخوانید – مصرف چای همراه آب‌لیموی تازه نه ‌تنها اشکالی ندارد بلکه عادت غذایی بسیار خوبی هم محسوب می‌شود.

به گزارش جام نیوز، به طور کلی ترکیب پلی فنول‌های موجود در چای که خاصیت آنتی‌اکسیدانی و ضد سرطانی هم دارند با آب‌لیموی تازه می‌تواند ارزش تغذیه‌ای این نوشیدنی پرمصرف را بالاتر ببرد.

البته باید حواستان باشد که آب‌لیمو باید زمانی که چای خنک شده است به آن اضافه شود تا ویتامین C موجود در آب‌لیمو در اثر گرمای بالای چای تخریب نشود و از بین نرود.

زیرا وقتی که لیموترش را در چای داغ می ریزیم موجب از بین رفتن ویتامین c موجود در آن می شود و این امر احتمال آسیب رساندن به مینای دندان را افزایش می دهد.

چای دارای ترکیباتی آنتی اکسیدانی است که در صورت مصرف بدون قند و گرم و حرارت پایین باعث می گردد آنتی اکسیدان های آن بهتر جذب بدن شود چای جزو نوشیدنی هایی است که باعث رفع خستگی بدن و همچنین استحکام دندان ها می شود و مواد آنتی اکسیدانی موجود در آن رادیکال های آزاد را از بین می برد.

:: خبر اینترفر از رجا

5/ 4٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.