فیلم و تصاویر حادثه آتش سوزی خیابان جمهوری / ۱۸+

(0)

فیلم و تصاویر حادثه آتش سوزی خیابان جمهوری / ۱۸+ ظهر روز یکشنبه در پی آتش‌سوزی یک ساختمان در خیابان جمهوری یک زن کارگر در عین ناباوری در مقابل دیدگان مردم و نیرو‌های آتش‌نشانی از ...

فیلم و تصاویر حادثه آتش سوزی خیابان جمهوری / ۱۸+

ظهر روز یکشنبه در پی آتش‌سوزی یک ساختمان در خیابان جمهوری یک زن کارگر در عین ناباوری در مقابل دیدگان مردم و نیرو‌های آتش‌نشانی از ترس سوختن، خود را از طبقه پنجم به پایین پرتاب کرد.

توجه: به دلیل تاثیر بر روحیه و دلخراش بودن حادثه “مشاهده فیلم به کلیه افراد توصیه نمی شود”

فیلم ۱- انتشار فیلم از باشگاه خبرنگاران

[pro-player width=’580′ height=’450′ type=’video’]http://cdn.yjc.ir/files/fa/news/1392/11/2/1950173_514.flv[/pro-player]

فیلم ۲- انتشارفیلم ازسایت عمارنامه

[pro-player width=’580′ height=’450′ type=’video’]http://www.ammarname.ir/sites/default/files/news/video/1392/10/30/111.flv[/pro-player]

باشگاه خبرنگاران ؛  ساعت ۱۱:۳۳ دقیقه ظهر روز یکشنبه در پی آتش‌سوزی در ساختمان ۵ طبقه در خیابان جمهوری دو نفر از هموطنان به شکل دردناکی به کام مرگ رفتند.

گفتنی است، این دو متوفی دو زن کارگر بودند که در روز تعطیل برای گذراندن زندگی مشغول کار در تولیدی پوشاک بودند.
لازم به ذکر است، اولین قربانی حادثه قبل از حضور آتش‌نشانان به دلیل سرعت آتش و عجله کردن خود را از پنجره به بیرون پرتاب کرد و نفر دوم در عین ناباوری در مقابل دیدگان مردم و نیرو‌های آتش‌نشانی از ترس سوختن خود را از طبقه پنجم به پایین پرتاب کرد.

توضیحات مدیرعامل آتش نشانی تهران درباره آتش سوزی خیابان جمهوری
به گزارش خبرنگار مهر
؛ رضا خوشزاد مدیر عامل سازمان آتش نشانی تهران به همراه فتح الله تیموری معاون عملیات این سازمان شامگاه پنج شنبه با حضور در برنامه گفتگوی ویژه خبری جزئیات حادثه روز یکشنبه در خیابان جمهوری و مرگ دو زن در جریان آتش سوزی کارگاه خیاطی را تشریح کردند.

رضا خوشزاد با اعلام تسلیت و ابراز همدردی با خانواده های حق نظری و فروتن در مورد این حادثه گفت:آتش نشانان شیرین ترین لحظات زندگیشان نجات دادند افراد و تلخ ترین لحظات زمان مرگ هموطنان است. اکنون  آتش نشانان تهران به خاطر این مسئله روحشان مرده و جسمشان کار می کند. این مساله نادر است و سوابق آتش نشانان  و فداکاری آنها  این  امر را نشان داده است.

مدیرعامل سازمان آتش نشانی ادامه داد:حادثه در یک مجتمع تجاری مسکونی و اداری رخ داده است که ۳۵ سال از ساخت آن می گذرد. ساخنمان های ترکیبی از نظر ما پرخطر محسوب می شوند. این در حالی است که این ساختمان ها باید راه خروج اضطراری داشته باشند که متاسفانه این ساختمان فاقد راه خروج اضطراری بود.

به گفته خوشزاد، کانون حریق پشت در کارگاه در طبقه چهارم ساختمان رخ داده و ۷ نفر در کارگاه گرفتار بودند. در پاگرد طبقه چهارم تا پشت بام مملو از کالا بود که امکان خروج را سخت کرده بود. این در حالی است که در راهروی طبقه سوم نیز پشم شیشه قرار داشت.

وی با اشاره به اولین تماس افزود: نخستین تماس همزمان با مشاهده مقداری دود از پشت بام برقرار شد و پس از آن تماس های متعددی با سازمان برقرار شد. براساس منشور اخلاقی آتش نشانان سعی می کنند در کمتر از ۴۵ ثانیه پس از اعلام حادثه از ایستگاه خارج شوند. در این حادثه اولین ایستگاه ۳ دقیقه و دو ثانیه بعد از تماس اول در محل حاضر شد که این زمان براساس نرم های موجود خوب است.

مدیر عامل سازمان آتش نشانی تهران با انتقاد از برخی سایت ها گفت:برخی رسانه ها اعلام کردند که فیلم آویزان بودن زن دوم از پنجره بیش از پنج دقیقه است در حالی که براساس فیلم موجود تمام حادثه در ۲ دقیقه و ۲۸ ثانیه رخ داده است. باید بررسی شود یکی از افراد جانباخته چرا دست به چنین ریسکی زده است. در فضایی که این فرد حضور داشت ۵ نفر دیگر نجات پیدا کردند. ضمن اینکه در بررسی ها مشخص شد تمام وسایل موجود در ساختمان از جمله چرخ خیاطی و دوک های نخ سالم بودند.

خوشزاد با اعلام اینکه به نظر می رسد نفر دوم قصد داشته با استفاده از کامپوزیت نما خود را به خیابان برساند، تاکید کرد: پس از اینکه نردبام اول دچار نقص فنی شد این فرد هنوز در ساختمان حضور داشت. نردبام دوم نیز یک دقیقه بعد از ایستگاه ۱۸ راهی محل حادثه شد. اگر نفر دوم ۱۵ ثانیه دیگر طاقت می آورد و کامپوزیت زیر پایش نمی شکست این فرد جانش را از دست نمی داد. آتش نشانان در ۹۵ ثانیه با استفاده از نردبام توانستند پنج نفر را نجات دهند.

وی گفت:ما مستنداتی داریم که در کشورهایی همچون آلمان انگلیس و لهستان نیز در صحنه عملیات نردبام باز نشده است.
خوشزاد در پایان از همکارانش در سازمان آتش نشانی تهران خواست بیش از گذشته و به جدیت به تلاش خود ادامه دهند.

:: مجله خبری اینترفر

5/ 4٫38

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(8 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.