سرعت پهنای باند ۱.۴ ترابیت بر ثانیه / ۴۴ فیلم HD در ثانیه !

2014-01-26_000912

سرعت پهنای باند ۱.۴ ترابیت بر ثانیه / ۴۴ فیلم HD در ثانیه ! آزمایش سریعترین سرعت پهنای باند: ۱.۴ ترابیت بر ثانیه معادل ۴۴ فیلم اچ دی در یک ثانیه نقل و انتقال دیتا ...

سرعت پهنای باند ۱.۴ ترابیت بر ثانیه / ۴۴ فیلم HD در ثانیه !

آزمایش سریعترین سرعت پهنای باند: ۱.۴ ترابیت بر ثانیه معادل ۴۴ فیلم اچ دی در یک ثانیه

نقل و انتقال دیتا روی فیبر با سرعت ۱.۴ ترابیت بر ثانیه توسط بی تی و آلکاتل با موفقیت مورد آزمایش قرار گرفت.
بریتیش تله کام BT و کمپانی فرانسوی آلکاتل روی شبکه فیبر نوری لندن تا ایپسوئیچ توانستند سرعت پهنای باند را به ۱.۴ ترابیت بر ثانیه رسانده که معادل نقل و انتقال یک ثانیه ای ۴۴ فیلم اچ دی است.

این کار با هدف نگهداری ساختار فعلی شبکه فیبر نوری و جلوگیری از هزینه های گزاف به روز رسانی صورت گرفت. اولیور جانسون تحلیلگر پهنای باند از شرکت پوینت تاپیک در این باره گفت بریتیش تله کام و آلکاتل سعی کردند در این پروژه از ظرفیتهای موجود بهره بگیرند تا در آینده مجبور نشوند پول اضافی خرج کنند.

در این آزمایش از زیرساخت موسوم به فلکسی گرید Flexigrid استفاده شد. ۷ کانال ۲۰۰ گیگابیت بر ثانیه ای روی یک خط سوپر ویژه برای نقل و انتقال دیتا بین دو نود شبکه node ترکیب شد تا ظرفیت ۱.۴ ترابیت بر ثانیه محقق گردد.

شکاف خطی که معمولا برای این نوع انتقال ها بوجود می آید با تکنیک خاصی گرفته شد تا تراکم کانال ها ایجاد شده و در نهایت تا ۴۲.۵ درصد نسبت به استانداردهای موجود بهره وری در انتقال دیتا بالاتر رفته و آزمایش انتقال با نرخ ۱.۴ ترابیت بر ثانیه با موفقیت انجام گرفت.

کار تکنیکی را در واقع مهندسان آلکاتل انجام دادند و به گفته کوین دروری مدیر بازایابی بخش فیبر نوری آلکاتل مانند کاهش فاصله بین خطوط در بزرگراه،که باعث می شود تعداد بیشتری خودرو در بزرگراه به مسیر خود ادامه دهند؛ این کار در روی شبکه نقل و انتقال دیتا شبیه سازی شد.

این عمل موفقیت آمیز بین خطوط فیبر لندن تا ایپسوئیچ که فاصله ای ۴۱۰ کیلومتری دارند،انجام شدو به زودی کسب و کارها می توانند با همین تکنیک پهنای باند را برای کاربران خود افزایش دهند.

:: خبر اینترفر از خبرآنلاین

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.