دستگیری سارق اینترنتی حسابهای بانکی در لاهیجان

2014-01-28_235933

دستگیری سارق اینترنتی حسابهای بانکی در لاهیجان دستگیری سارق اینترنتی حساب بانکی شهروندان گیلانی در لاهیجان رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی گیلان از شناسایی و دستگیری سارق اینترنتی حساب تعدادی از شهروندان گیلانی در لاهیجان ...

دستگیری سارق اینترنتی حسابهای بانکی در لاهیجان

دستگیری سارق اینترنتی حساب بانکی شهروندان گیلانی در لاهیجان
رئیس پلیس فتای فرماندهی انتظامی گیلان از شناسایی و دستگیری سارق اینترنتی حساب تعدادی از شهروندان گیلانی در لاهیجان خبر داد.
ایرج محمدخانی از رشت، اظهار کرد: در پی ارجاع چندین فقره پرونده از دادسرای عمومی و انقلاب شهرستانهای رشت و لاهیجان به دادخواهی تعدادی از شهروندان با هویت معلوم مبنی بر اینکه از حساب اینترنتی آنان به صورت غیر مجاز برداشت شده، موضوع در دستور کار این پلیس قرار گرفت.

وی افزود: با تحقیقات از شاکیان پرونده و پی‌جویی‌های فنی و پلیسی، کارآگاهان پلیس فتا موفق شدند سارق را که جوانی ۲۴ساله، اهل و ساکن لاهیجان و شاغل در یک کافی‌نت بود، شناسایی با هماهنگی مقام قضایی وی را در شهرستان مذکور دستگیر کنند.

رئیس پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات گیلان اظهار داشت: با توجه به ادله دیجیتال کشف شده در بازرسی از منزل متهم، وی صراحتاً به جرم خود و اینکه با دریافت اطلاعات مهم کارت بانکی شهروندان (شماره حساب، رمز اول و دوم اینترنتی، CVV2 ) برای انتخاب واحد، ثبت نام دانشگاه، پرداخت قبض و غیره، سوء استفاده و حدود ۳۰ میلیون ریال از حساب اینترنتی آنان بصورت غیر مجاز برداشت کرده، اعتراف نمود که با تشکیل پرونده جهت سیر مراحل قانونی به دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان لاهیجان معرفی و از آن طریق با صدور قرار وثیقه ۲۰۰ میلیون ریالی روانه زندان شد.

محمدخانی از شهروندان خواست در مراجعه به کافی‌نت، اطلاعات مهم کارت بانکی خود نظیر (شماره حساب، رمز اول و دوم اینترنتی، CVV2 ) را در اختیار متصدی کافی نت قرار نداده و شخصاٌ از طریق رایانه‌های تعبیه شده در کافی‌نت امور مربوطه را انجام در صورت عدم آشنایی، فردی موثق و مورد اعتماد را همراه خود بیاورند اگر هم به ناچار اطلاعات کارت بانکی خود را در اختیار گذاشتند در اسرع وقت نسبت به تعویض رمز حساب اینترنتی خود اقدام کنند.

وی اذعان کرد: در جذب و بکارگیری متصدیان مربوطه دقت کرده از افرادی برای این منظور استفاده کنند که صلاحیت فردی و اجتماعی آن قبلاً به تایید مبادی ذیربط رسیده باشد و از نظارت بر عملکرد افراد زیر مجموعه غافل نباشند.

:: خبر اینترفر از تسنیم

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.