خودروی جدید تویوتا « تویوتا پریوس » + عکس + مشخصات

toyota 2015

خودروی جدید تویوتا « تویوتا پریوس » + عکس + مشخصات مشخصات جدیدترین “خودرو پریوس”  (toyota Prius 2015) جزئیات در مورد نسل بعدی خودروی هیبریدی تویوتا پریوس منتشر شد. تویوتا پریوس سلطان بی بدیل بازار ...

خودروی جدید تویوتا « تویوتا پریوس » + عکس + مشخصات

2014-01-30_185101مشخصات جدیدترین “خودرو پریوس”  (toyota Prius 2015) جزئیات در مورد نسل بعدی خودروی هیبریدی تویوتا پریوس منتشر شد.
تویوتا پریوس سلطان بی بدیل بازار خودروهای هیبریدی آمریکا است. در سال ۲۰۱۳ نزدیک به ۴۰ درصد این بازار در اختیار تویوتا بود. نسل بعدی این خودروی هیبریدی سال ۲۰۱۵ وارد بازار می شود و دلیل آن که تویوتا به دنبال نسل بعدی این خودرو است، حفظ مزیت رقابتی و کنترل بازار از طریق کارآمدتر کردن و بهینه کردن مصرف در این خودرو و در عین حال کاهش قیمت آن با رسیدن به مقیاس اقتصادی و بازگشت سرمایه است.
2014-01-30_185043 2014-01-30_185237 2014-01-30_185141

نسل بعدی پریوس روی پلتفرم جدیدی است که به معماری جهانی جدید تویوتا معروف است.

سبک سازی قطعات از جمله عوامل افزایش بهره وری و بهینه سازی مصرف سوخت است ضمن آن که در معماری جدید پلتفرم به این موضوع فکر شده است که اجزای مشترکی بین مدل های مختلف در نظر گرفته شود تا هزینه ها در حد امکان پایین بیاید. این که چند خودروی روی این معماری جدید و با این پلتفرم ساخته می شود جزو اطلاعات محرمانه شرکت ها است و معمولا از بیان آن خودداری می شود.

در مورد خودروهای هیبریدی، پایین آوردن قیمت فقط به کاهش هزینه های پلتفرم ختم نمی شود و موضوع گرانی باتری های مخصوص این خودروها هنوز به قوت خود باقی است. مخصوصا که در نسل بعدی پریوس هیچ تحولی در باتری های لیتیم-آیون اتفاق نیفتاده است. حتی برخی از مدل های تویوتا نیکل-فلز است که بسیار سنگین تر از لیتیم-آیون هم هست.

مهمترین دلیلی که باعث شده مردم به خودروهای هیبریدی روی بیاورند، مصرف سوخت پایین و پیمایش بالای آن است. نسل بعدی پریوس در این دو مقوله حداقل ۸ درصد بهبود ایجاد خواهد کرد. به بیان دیگر پیمایش این خودرو به ازای هر گالن بنزین ۵۸ مایل خواهد شد. (تقریبا ۶.۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر)

با این که هنوز پیشتاز بازار خودروهای هیبریدی پریوس است، رقبای جدید در حال ظهورند و از سهم بازار پریوس می کاهند.

:: خبر اینترفر از باشگاه خبرنگاران از سایپا نیوز

5/ 4٫50

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(4 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.