چین از آمریکا خواست از اظهارنظر غیرمسئولانه دست بردارد

2014-02-08_180056

چین از آمریکا خواست از اظهارنظر غیرمسئولانه دست بردارد چین روز شنبه از آمریکا خواست به منظور اجتناب از لطمه خوردن ثبات در منطقه، از اظهارنظرهای غیرمسئولانه در خصوص منطقه شناسایی دفاع هوایی بر فراز ...

چین از آمریکا خواست از اظهارنظر غیرمسئولانه دست بردارد

چین روز شنبه از آمریکا خواست به منظور اجتناب از لطمه خوردن ثبات در منطقه، از اظهارنظرهای غیرمسئولانه در خصوص منطقه شناسایی دفاع هوایی بر فراز دریای چین شرقی، دست بردارد.

به گزارش خبرگزاری شین‌هوا از پکن، هونگ لی سخنگوی وزارت امور خارجه چین اعلام کرد: «این حق مشروع چین به عنوان یک کشور مستقل است که منطقه شناسایی دفاع هوایی بر فراز دریای چین شرقی ایجاد کند».

هونگ این سخنان را در پاسخ به پرسشی در خصوص موضع جان کری وزیر امور خارجه آمریکا درباره منطقه شناسایی دفاع هوایی چین بیان کرد.
روز جمعه، کری در گفتگو با خبرنگاران پس از دیدار با فومیو کیشیدا وزیر امور خارجه ژاپن اعلام کرد آمریکا، منطقه شناسایی دفاع هوایی چین را بر فراز دریای چین شرقی، نه به رسمیت می‌شناسد نه آن را می‌پذیرد و اینکه واشنگتن به هیچ وجه قصد ندارد نحوه عملیات خود را در این منطقه، تغییر دهد.
هونگ گفت آمریکا که خود شش دهه پیش منطقه شناسایی دفاع هوایی ایجاد کرد، حق ندارد از اقدام مشروع چین انتقاد کند.
چین در ماه نوامبر سال ۲۰۱۳ از تشکیل منطقه شناسایی دفاع هوایی بر فراز دریای چین شرقی خبر داد.
سخنگوی وزارت امور خارجه چین افزود: «ما از طرف آمریکایی می‌خواهیم از اظهارنظرهای غیرمسئولانه دست بردارد تا ثبات منطقه و روابط چین-آمریکا، لطمه نخورد».

:: خبر اینترفر از واحد خبرمرکزی

5/ 5.00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.