مخدر اعتیاد آور جدید به نام “گل”

2014-02-14_020732

دکتر “علی احسان صالح” مدیر‌کل پزشکی قانونی همدان از شیوع ماده مخدر جدیدی به نام “گل” در بین جوانان خبر و به خانواده‌ها هشدار داد: جوانان این ماده را به هنگام تفریحات مصرف می‌کنند که ...

دکتر “علی احسان صالح” مدیر‌کل پزشکی قانونی همدان از شیوع ماده مخدر جدیدی به نام “گل” در بین جوانان خبر و به خانواده‌ها هشدار داد: جوانان این ماده را به هنگام تفریحات مصرف می‌کنند که در سرشاخه‌های گیاه شاهدانه موجود بوده و عواقب جدی به همراه دارد.

وی افزود: این ماده که در کشورهای اروپایی به نام “ماری‌جوانا” شناخته می‌شود اثرات قوی‌تری نسبت به حشیش داشته و مصرف مداوم آن موجب اعتیاد روانی فرد می‌شود.

مدیرکل پزشکی قانونی همدان، سرخوشی، اضطراب، حملات همراه با وحشت‌زدگی، خنده‌های بی‌مورد، خشکی دهان، ضربان قلب بالا، فراموشکاری، سندرم بی‌انگیزگی و اشتهای سیری‌ناپذیر را از علائم مصرف “ماری‌جوانا” دانست و اضافه کرد: جوانان و نوجوانان با این تفکر که مصرف “ماری‌جوانا” خطر اعتیاد را ندارد به مصرف آن روی می‌آورند این در حالیست که به اعتقاد اکثر محققان حوزه اعتیاد، مصرف حشیش و ماری‌جوانا دروازه ورود به مصرف مواد مخدر و روانگردان‌های خطرناک‌تر است.

:: خبر اینترفر از ایسنا

5/ 5٫00

افتضاحبدخوبعالیبی نظیر
(1 رای)

مطلب مفیدی بود؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.